Ema Brázdová získala bronz na Majstrovstvách Európy v ruskom Sochi

Lorem ipsum dolor sit amet 8. 2. 2018 12:16

Študentka 4. Ročníka Gymnázia V.B.N. v Prievidzi, iba 18- ročná Ema Brázdová sa po uplynulom víkende môže popýšiť piatou 5. medailou z Európskeho šampionátu v rade (2-1-2).

1.miesto Lisabon, Portugalsko 2014 (kadetky)
1. miesto Zurich, Švajčiarsko 2015 (kadetky)
3. miesto Limassol, Cyprus 2016 (juniorky)
2. miesto Sofia, Bulharsko 2017 (juniorky)
3. miesto Sochi Rusko 2018 (ženy do 21 rokov)

Už len prebojovať sa na Európsky šampionát je veľký úspech. Za krajinu môže štartovať len jeden pretekár a Slovensko má aj napriek nižšiemu počtu obyvateľov vysokú kvalitu mládežníckeho športového karate. Brázdovej sa podarilo získať prvú medailu z významného šampionát v kategórii do 21 rokov.

Šampionát sa konal olympijskom centre zimnej olympiády Sochi 2014. Ema bola súčasťou 27 členného súťažného poľa a takto sa jej darilo.
1.kolo: BRAZDOVA EMA(SVK)-PAPUREN vs SHALA VLERONA(KOS)  5:0
2.kolo: BRAZDOVA EMA(SVK)-CHATANYARA KUSCHANKU vs AUGUSTINOVA ZUZANA(CZE)  3:2
3.kolo: BRAZDOVA EMA(SVK)-SUPARINPEI vs MARIC JOVANA(MNE)  5:0
4.kolo: BRAZDOVA EMA(SVK)-NIPAIPO vs RODRIGUEZ ENCABO LIDIA(ESP)  1:4
5.kolo: BRAZDOVA EMA(SVK)-PAPUREN vs MANTY BESS(FIN) 5:0

Ema nám priblížila svoju cestu za bronzovou medailou: „Moje prvé kolo bolo trochu neisté, tatami bolo nové a mierne klzké. Našťastie moja súperka nebola jednou z favoritiek turnaja a tak som hladko vyhrala aj po strate stability. V druhom kole som sa stretla s veľmi dobrou pretekárkou, na ktorú som nasadila svoju najvyššiu kata. Tesne som vyhrala. Tretie kolo prebehlo pomerne hladko. V semifinále som sa stretla s aktuálnou majsterkou sveta aj Európy. V boji o bronz som nastúpila proti mladej pretekárke z Fínska, ktorá porazila v repasáži jednu z adeptiek na medailu, domácu pretekárku. Po prvých dvoch kolách zo mňa opadol stres a ostatný priebeh súťaže som si veľmi užila.

Teraz nás čaká séria K1 Premiere League v Dubaii. A mnoho iných náročných turnajov. Príprava je však omnoho jednoduchšia, keďže karate je momentálne olympijským športom. Okrem mesta, Slovenského zväzu karate ju a trénera podporuje aj Národné športové centrum. Chceli by sme touto cestou poďakovať všetkým sponzorom, fanúšikom a priateľom, ktorí nás a aj celý klub podporujú. Získať medailu v kategórii do 21 rokov je už mimoriadne ťažké a rovnako presadiť sa vo svetovom rebríčku.
“ Dopĺňa trénerka Športovej školy karate Dušana Čierna.