Medailové miesta pre prievidzských gymnastov

Lorem ipsum dolor sit amet 27. 10. 2016 08:36

Členovia GK Elán Prievidza absolvovali súťažne predposledný októbrový  víkend. V sobotu sa chlapci zúčastnili 3.kola SP JIPAST v Trenčíne. V kategórii najmladších žiakov si bronz vybojoval Jakub Wäld, 4.miesto obsadil Patrik Jankeje.

V kategórii mladších žiakov sa prievidzským chlapcom síce medailové miesta neušli, ale za svoj výkon sa hanbiť nemuseli. Viktor Hutar obsadil 4.miesto, Adam Smaho – 10.miesto a Milan Blaho – 13.miesto.

V nedeľu sa dievčatá z GK Elán Prievidza zúčastnili 3.kola Slovenského pohára JIPAST v športovej gymnastike na domácej pôde. V mestskej športovej hale sa stretli  gymnastky z niektorých klubov Slovenska, ktoré boli úspešné na oblastných kolách minulý víkend a v konkurencii 255 gymnastiek si vybojovali  postup na celoslovenské kolo do Prievidze. Súťažilo sa v piatich kategóriách, pri čom my sme mali zastúpenie v štyroch.

V prvom slede pretekali najstaršie gymnastky. Najväčší úspech sme mali v kategórii starších žiačok, kde v konkurencii 23 pretekárok vybojovala Vanesa Neuročná striebro. Na kladine  i prostných predviedla zostavy s najvyššou obtiažnosťou i eleganciou, no i napriek tomu ju od prvého miesta delilo 0,53 b. od Nely Novotnej z Bratislavy.  Na 11.mieste sa umiestnila Nina Hutárová, 15.miesto Amália Bohňová.

V kategórii junioriek zvíťazila Aneta Pavlíková z Martina, naša Miriam Mihalovičová obsadila 5.miesto.
V druhom slede v kategórii najmladších žiačok bola silná konkurencia 36 pretekárok .
Z našich bola tento krát najúspešnejšia Tara Miháliková, ktorá si obhájila zlato z nedávneho oblastného kola v Handlovej s náskokom 0,24 b. pred striebornou Adelou Mackovou z L.Mikuláša. Ďalšia domáca pretekárka Lucia Kráľová mala síce najvyššiu známku na preskoku, no celkový súčet bodov ju posunul na 7.miesto rozdielom 0,77 b od prvého.
Umiestnenie ostatných dievčat: 26. - Silvia Kupčoková , 30. - Emília Bohňová.

V treťom slede sa konali preteky v kategórii mladších žiačok. Naše dievčatá síce predviedli pekné vyrovnané výkony, no medailové miesta si v tomto kole vybojovali dievčatá u ostatných klubov.1. – Rusňáková Lilian – Košice, 2. Handulová Rebeka – Poprad, 3. Gregušová Daniela – Topoľčany.
V hodnotení družstiev tohto kola zlatý pohár získal Liptovský Mikuláš, strieborný pohár patril Popradu a bronzový pohár ostal doma pre GK Elán.
Gymnastický klub Elán touto cestou ďakuje Mestu Prievidza, vďaka ktorému mohli dievčatá súťažiť na novom náradí, ktorý klub získal vďaka finančnej podpore mesta a zároveň si cení osobné pozdravenie mladých gymnastiek na pretekoch prednostom MsU p. Turanovičom a poslancom  mestského zastupiteľstva p. Bucákom.

V nasledujúcom  období sa budú dievčatá pripravovať na posledné tohtoročné preteky, ktoré budú koncom novembra v Košiciach. Tu však budú môcť pretekať len tie, ktoré boli najúspešnejšie  v priebehu kalendárneho roka v dvoch kolách / z troch/ a vybojovali  si postup na Majstrovstvá Slovenska.