Prievidzské karatistky opäť zažiarili

Lorem ipsum dolor sit amet 4. 4. 2017 15:16

Uplynulý víkend sa konal najväčší turnaj karate na Slovensku. Na turnaji sa prezentovalo 1469 pretekárov zo 154 klubov z 21 európskych  a svetový krajín. Nechýbali na ňom reprezentanti Športovej školy karate Prievidza, ktorí získali celkovo 9 medailových umiestnení, čo ich zaradilo v celkovej medailovej bilancii na 8. miesto.

Brázdová dominovala medzi ženami
Svetová jednotka v juniorskej kategórii, iba 18- ročná Ema Brázdová porazila postupne reprezentantky z Kanady, Ruska, Slovenska a Maďarska, čím ukázala, že právom patrí do výberu Národného športového centa a Top tímu športovcov Slovenskej republiky.

V juniorkách najlepšia Merašická
Silnú konkurenciu  si v juniorskej kategórii otestovala Nikoleta Merašická. Do slovenského finále sa prebojovala cez Češku, Slovinku a Chorvátku. Vo finálovom zápase zvíťazila nad Vaňušanikovou 4:1.

Ženské družstvo zlaté
Brázdovú a Merašickú doplnila Ľudmila Bačíková, ktorá v kategórii do 21 rokov získala bronz. Vo finále družstiev zvíťazili nad reprezentačným výberom Bieloruska jednoznačne 5:0.

Tesné finálové prehry
Malé zaváhanie stálo Alexa Konečného víťazstvo v kata chlapcov do 8 rokov. Potom pridal bronz v kumite. V 44 člennej medzinárodnej konkurencii dievčat do 12 rokov sa do finále prebojovala Simona Mišejová, kde podľahla Maďarke tesne 2:3. V rovnako nabitej konkurencii sa do finále kategórie do 14 rokov prebojovala Kristína Bruňanská, kde podľahla Adele Vlasákovej z Trenčína. Vo finále prehralo aj družstvo kata junioriek v zložení Nikola Jakubechová, Vanda Vaňová a Vanesa Jankurová (Sihan Poprad).
„Na súťaž sme nominovali len tých pretekárov, ktorí mali reálnu šancu zabodovať. Som veľmi rada, že sa nám darí plniť stanovené ciele a aj pretekári, čo nezískali medaily sa v štartovom poli nestratili.. Budúci víkend nás čakajú majstrovstvá SR seniorov v Galante na ktorých sa rozhodne kto bude reprezentovať na ME v Turecku. Bola by som veľmi rada ak by to boli naše seniorky. Potom sa v klube zameriame na MSR mládeže, ktoré budú v máji v Košiciach.“ Uzatvára výkony zverencov trénerka Dušana Čierna.