Skvelé výsledky na Polish open

Lorem ipsum dolor sit amet 19. 10. 2017 09:42

V konkurencii 2012 pretekárov, zo 160 klubov a 29 národností Športová škola karate Prievidza zažiarila. V celkovom medailovom hodnotení predbehla niekoľko národných reprezentačných družstiev a obsadila s celkovým počtom 11 medailí (6-2-3) 2. miesto.

Merašická zvíťazila medzi ženami
Aktuálna svetová 35 na Polish open potvrdila svoje kvality. V ženskej kategórii kata nenašla premožiteľku Nikoleta Merašická, ktorá zvíťazila po piatich kolách. Vo finále nebola nad jej sily ani reprezentantka Japonska. V kategórii do 21 rokov jej chýbalo viac síl vo finálovom súboji, kde sa musela uspokojiť so striebrom.

Jakubechová konečne so zlatom
V juniorskej kategórii sa snažila napodobniť výkon staršej kolegyne Nikola Jakubechová, ktorá zvíťazila vo všetkých štyroch kolách. V tej istej kategórii chýbalo viac športového šťastia Vaňovej, ktorá vypadla v úvodnom súboji s Bieloruskov tesne 2:3.

Famózny výkon Bruňanskej, Mišejovej a Líškovej
Kristína Bruňanská absolvovala päť víťazných kôl v kategórii do 14 rokov a do svojej zbierky zaradila aj pomyselný skalp Japonskej reprezentantky. O jedno kolo viac si oddrela Simona Mišejová v kategórii 11 ročných dievčat. O postup do finále sa už tradične stretla s klubovou kolegyňou Dianovou. Tentoraz opäť tesne zvíťazila Mišejová. Na druhej strane pavúka bojovala Líšková. Nad jej sily bola reprezentantka Talianska. Dianová a Líšková nezaváhali v súboji o bronz.
To, že v Prievidzskej športovej škole karate sa cvičí kvalitné karate dievčatá potvrdili v tímovej súťaži, kde v každom kole zvíťazili 5:0 a obdržali niekoľko pozvánok na ďalšie zahraničné turnaje.

Chalupčík a Urgošík vo finále
V kategórii 10 ročných chlapcov absolvovali šesť kôl Šimon Urgošík a Samuel Chalupčík. Klubový kolegovia sa prebojovali do finále, kde bol úspešnejší Chalupčík.
Po zranení sa na tatami vrátil Matej Kocian, ktorému chýbala len jedna vlajka aby sa posunul do druhého kola. V konkurenčne nabitých kadetských kategóriách sa aj napriek pekným výkonom nepodarilo presadiť jeho staršiemu bratovi Dávidovi.

Odzrkadľuje sa systematická príprava
„Za skvelými výsledkami stojí cieľavedomá príprava všetkých našich pretekárov a pridaná kondičná príprava pod vedením Igora Kociana. Je vidieť, že ich výkony sa zlepšujú a ak takto budú pokračovať ďalej, čaká ich sľubná športová kariéra,“ dodáva trénerka ŠŠK Prievidza Dušana Čierna.