Prievidza zvíťazila v súťaži o najkrajšie mesto na Slovensku10. 11. 2015 08:36

Prievidza je víťazom súťaže Slovakregion o Najkrajšie mesto a obec Slovenska pre rok 2015. Vo verejnom hlasovaní získala najväčší počet hlasov a to až 30 053.

Slovakregion každoročne realizuje súťaž o najkrajšie mestá a obce na Slovensku. V súťaži rozhodujú ľudia prostredníctvom hlasovania v priebehu roka a to od začiatku apríla do konca októbra. V tomto roku získala Prievidza vo verejnosti najviac hlasov a obsadila tak v tejto súťaži prvé miesto. Cieľom súťaže je každoročne poukázať na krásy našich krajov, miest a obcí, a v neposlednom rade na snahu primátorov a starostov o ich rozvoj.

Ako v tejto veci uviedla primátorka mesta Katarína Macháčková „určite je veľmi subjektívne hodnotiť, ktoré mesto je najkrajšie. Každý osobne považuje mesto v ktorom žije za to najkrajšie. Je jasné, že Prievidza sa ťažko môže porovnávať s veľkomestami alebo s mestami ktoré majú krásne historické centrá, ale mali by sme vážiť to čo v Prievidzi máme a hrdo sa hlásiť k svojmu mestu. Preto som veľmi rada, že je veľa tých, ktorí majú v sebe prirodzenú úctu a lásku k svojmu mestu, sú lokálpatrioti, alebo sa im v našom meste páči a vďaka nim sa Prievidza zvíťazila v tejto ankete.“

Mesto Prievidza sa v prvej desiatke najkrajších miest umiestňuje stabilne v posledných troch rokoch. Len pre porovnanie, v roku 2013 sa Prievidza umiestnila na 7.mieste so ziskom 13 089 hlasov. V roku 2014 skončila na konečnom 4. mieste zo ziskom 22 562 hlasov. V roku 2015 už rebríčku kraľuje.

V čase keď som nastúpila do primátorského úradu sa naše mesto nikdy neobjavilo v prvej desiatke ocenených miest. S tým ako sme postupne naše mesto menili, sme sa posúvali v hodnotení a získavali každoročne lepšie umiestnenie. Výsledok v tejto súťaži je pre mňa pozitívnym signálom, že ľudia vnímajú Prievidzu ako mesto, ktoré sa výrazne mení v poslednom období k lepšiemu. Ako príklad, čo všetko sme zmenili a urobili v našom meste uvediem Námestie Slobody, na ktorom sme vysadili sme kvetinovú výsadbu a doplnili zeleň, odstránili sme ,,búdkovce", opravili lavičky, vymenili komplet dlažbu na ulici Š. Moyzesa a G. Švéniho, a v týchto dňoch budujeme novú kontaktnú fontánu, ktorá verím že prinesie oživenie života na našom námestí. Okrem toho zrealizovali osvietenie kostolov, vrátili späť ľadovú plochu bezplatne pre naše deti a myslím si, že každoročne máme krásnu vianočnú výzdobu. To všetko robí naše mesto krásnym,“ dodala primátorka.

Celkové výsledné poradie jednotlivých miest a obcí je dostupné na internetovej stránke http://www.slovakregion.sk


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri