Zimný štadión a športová hala prešli viacerými zmenami23. 8. 2017 10:33

Rekonštrukcie na športoviskách prinesú lepšie podmienky nielen pre kluby, ale aj pre športujúce deti, mládež a tiež divákov. 

Od apríl tohto roku prebiehajú rekonštrukčné práce na zimnom štadióne v Prievidzi. Zastrešuje ich správca tohto športoviska - mestská spoločnosť Technické služby mesta Prievidza (TSMPD).

Hokejisti priložili ruku k dielu
Rekonštrukcia pozostáva z vymaľovania šatní a kúpeľní, zo zatepľovania vnútorných stien štadióna, z výmeny piatich plastových dverí, z toho dvoch vonkajších a troch vnútorných. V blízkej dobe budú vymenené aj viaceré plastové okná.

Práce, ktoré budú ukončené v posledný augustový týždeň, boli obstarané v hodnote približne 13 780 eur bez DPH.

Chvályhodné je, že aj hokejisti klubu HC Prievidza sa z vlastnej iniciatívy rozhodli priložiť ruku k dielu a pustili sa do obnovy mužskej šatne, klubovne či trénerskej miestnosti. Na rekonštrukciu tejto kabíny prispelo mesto Prievidza sumou 3 000 eur.

Spustia prevádzku ľadovej plochy
Už vo štvrtok 17. augusta 2017 bude spustená aj prevádzka ľadovej plochy na prievidzskom zimnom štadióne. Od tohto dňa bude ľadová plocha k dispozícii hokejovým klubom a verejnosť ju bude môcť využiť už tento víkend, teda 19. a 20. 8. 2017.

Obsadenosť zimného štadiónu a cenník si môžu ľudia pozrieť na webstránke spoločnosti Technické služby mesta Prievidza - www.tsmpd.sk.

Pracovný ruch aj v športovej hale
Technické služby mesta Prievidza sa starajú aj o prievidzskú športovú halu. Ide o športovisko, v ktorom sa pripravujú a hrávajú nielen profesionálni basketbalisti a volejbalisti, ale aj množstvo prievidzských detí a mládežníkov. Priestory haly sa TSMPD snaží postupne rekonštruovať.

Vlani vymenili osvetlenie nad hlavnou palubovkou, viacero dverí na obvodovom plášti haly, s pomocou Slovenskej basketbalovej asociácie prerobili dve reprezentatívne šatne a v zmenách pokračuje aj tento rok. Mestská spoločnosť zrekonštruovala dve šatne pre umelcov a rozhodcov, položila dlažbu pri šatniach. Novinkou je aj štruktúrovaná epoxidová omietka na stenách pri šatniach, nové svietidlá a dvere v chodbách haly, či vynovená čakáreň v saune. V najbližších dňoch a týždňoch plánuje vymeniť vstupné hliníkové dvere, vynoviť prezliekareň sauny, schody v hľadisku, položiť dlažbu medzi zápasnícku a gymnastickú telocvičňu. Práve tieto dve telocvične čaká tento rok finančne najnáročnejšia rekonštrukcia v priestoroch haly – kompletná výmena osvetlenia s novým podhľadom.

Vďaka všetkým týmto zmenám a vylepšeniam sa opäť skvalitnia tréningové a zápasové podmienky pre prievidzských športovcov.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri