1.kolo Slovenského pohára v športovej gymnastike chlapcov

Lorem ipsum dolor sit amet 29. 4. 2015 08:34

V sobotu 25.4.2015 sa v mestskej športovej hale v Prievidzi uskutočnili preteky 1.kola Slovenského pohára JIPAST žiakov 2015 v športovej gymnastike.

Ide o celoslovenskú súťaž gymnastov v žiackych kategóriách, ktorá tradične začína 1.kolom v Prievidzi, pokračuje v Banskej Bystrici a v 2 kolách na jeseň. Vyvrcholením sú Majstrovstvá Slovenska na sklonku roka.

V Prievidzi sa uplynulý víkend predstavilo 39 pretekárov zo 6 klubov Slovenska: Slávia UK Bratislava, Gymnastik Košice, UMB Banská Bystrica, TJ ŠŠG Poly Trade Prešov, Pavlo Trenčín a GK Elán Prievidza.
Súťažilo sa v 5 kategóriách - najmladší žiaci /chlapci do 7 rokov/ , mladší žiaci A,B /8 – 10 rokov/, starší žiaci A,B /11 - 14 rokov/.
Prievidza mala zastúpenie v 3 kategóriách - najmladší žiaci, mladší žiaci B, starší žiaci B.

V kategórii do 7 rokov najmladší žiaci za Prievidzu nastúpili 5 novici, ktorí si po prvý raz odskúšali chuť súťaže: Adam Smaho - 4.m, Milan Blaho - 5.m, Jakub Wäldl – 6.miesto, Leo Beljanský - 7.miesto, Oliver Lipovský - 8.m. Víťazom sa stal pretekár Slávie UK Bratislava Teo Rzounek.

V kategórii mladší žiaci B sa predstavili naši 3 pretekári Tomáš Klement - 8.miesto, Viktor Hutár -11.miesto a Adam Hlaváč – 14. miesto. V tejto kategórii dominoval Trenčan Patrik Pavlíček.

V kategórii starší žiaci B sa predstavili naši 2 pretekári Nikita Zubovský a Adrián Klement, ktorí obsadili 3. a 4. miesto. V tejto kategórii dominoval Matej Nemčovič zo Šenkvíc.

Zaujímavosťou sobotňajšieho podujatia bola účasť slovenských reprezentantov. Rozhodcom  na bradlách bol náš úspešný reprezentant Slavomír Michňák z nedávnych ME mužov v Montpellier, kde obsadil 10.miesto v cvičení na koni. Ako tréner sprevádzal chlapcov z Bratislavy náš úspešný olympionik Samuel Piasecký, ktorý je v súčasnosti zranený a pripravuje sa na jesenné MS v Škótsku. V dvoch kategóriách cvičili aj jeho synovia Samuel a Damián. Starší Samko obsadil 2.miesto v kategórii mladší žiaci A.

GK Elán Prievidza touto cestou ďakuje za finančnú podporu mestu Prievidza, z ktorej tento raz bolo použitých 150,00 € na štartovné pre pretekárov, na výdavky spojené s organizáciou pretekov a na medaile pre najmladších pretekárov .

Poďakovanie patrí aj dlhoročným sponzorom, ktorí prispeli odmenami  pre víťazov a rodičom a priateľom gymnastiky, ktorí pomohli pri príprave náradia.

Ďalšie preteky čakajú dievčatá 9.mája v Prievidzi a chlapcov 16.mája  v Banskej Bystrici.