6 titulov majstra Slovenska do Prievidze

Lorem ipsum dolor sit amet 19. 5. 2017 14:25

Cez víkend vyvrcholila sezóna najmladších karatistov. V Košiciach sa konali celú sezónu očakávané MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY DETÍ a ŽIAKOV 2017 jednotlivcov, družstiev v Kata, Kumite a Karate Agility. Športovú školu karate reprezentovalo za finančnej podpory mesta Prievidza 14 karatistov v kategóriách 6-11 rokov.

Po zaradení športového karate do programu Olympijských hier, ktoré sa budú konať v roku 2020 v Tokyu zaznamenáva tento šport zvýšenie popularity. Svedči o tom vyše 1000 štartov v individuálnych a vyše 100 štartov v tímových súťažiach detí do 12 rokov. Členská základňa úspešného Slovenského karate sa zväčšuje. Medzi najúspešnejšie deti patria aj tie zo Športovej školy karate Prievidza.
Už po piaty krát za sebou získal titul majstra Slovenska Michal Zaťko v športovom zápase kumite žiakov do 35 kg. Okrem iného sa už po piaty krát za sebou stal víťazom Slovenského pohára.
Vzorom pre pretekárky sú najmä seniorsky. V kategórii dievčat vo vyše 30 člennej konkurencii dominovali Dianová, Mišejová a Líšková, ktoré obsadili prvé tri priečky a spoločnými silami zvíťazili aj v tímovej súťaži. Rovnako úspešné bolo aj družstvo chlapcov v zložení Halaška, Loch, Konečný. Posledný titul vybojoval Šimon Urgošík, ktorý potvrdil aj celkové víťazstvo v Slovenskom pohári. Trojnásobnému víťazovi v Slovenskom pohári agility, kata, kumite Alexovi Konečnému, sa podarilo potvrdiť svoju dominanciu len v agility, v kata a kumite stačil len na bronz.
„Súťaž sa niesla v tímovom duchu, do Košíc sme vycestovali autobusom, čo nám umožnilo zobrať aj asistentov a rodičov, ktorí pomáhali a povzbudzovali čo im sily stačili. Bola to skvelá kulisa, za čo im chcem touto cestou poďakovať. Vo veľmi dobrom svetle sa predstavili asistentky trénera Vanda Vaňova a Nikola Jakubechová. Ďakujeme aj rodičom a mestu Prievidza za výpomoc pri finančnom zabezpečení výjazdu,“ dopĺňa trénerka Čierna