Baláž na prvom mieste

Lorem ipsum dolor sit amet 20. 11. 2012 12:02

Prievidzskí gymnasti začali jesennú sezónu na 20.ročníku medzinárodných pretekoch o Vianočný pohár v Prešove.

V kategórii starších žiakov   za  GK Elán Prievidza cvičili 3 gymnasti . Veľkým úspechom bolo víťazstvo Martina Baláža, ktorý vyhral presvedčivo s rozdielom viac ako 2 bodov. Na 6.mieste skončil Ľuboš Choleva a na 7.mieste Alex Bohňa. V súťaži družstiev chlapci trénera Tibora Bohňu skončili na 2. mieste za víťazným družstvom zo Šumperka.

V kategórii mladších žiakov chlapci pretekali v zostavách s novými náročnejšími cvičebnými tvarmi ako v jarnej sezóne. Najlepší výkon z prievidzských gymnastov predviedol Nikita Zubovský, ktorý získal 48,20 boda a umiestnil sa na 10.mieste. Jeho  kluboví kolegovia  Jaroslav Ertl  skončil na 13.mieste a Simon Kováč na poslednom 23.mieste, pretože pre zranenie kolena vynechal cvičenie na preskoku a body za túto disciplínu mu v konečnom účtovaní chýbali.

V súťaži družstiev chlapci trénera Milana Bohňu obsadili celkovo 5.miesto.

Táto súťaž splnila očakávania a bola dobrou previerkou pre blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska jednotlivcov v Košiciach a družstiev v decembri v Bratislave.