Basket Cup Prievidza 2013

Lorem ipsum dolor sit amet 9. 5. 2013 14:37

Medzinárodný  basketbalový  turnaj mladších  žiakov,
BASKET CUP PRIEVIDZA 2013.

V dňoch 3.5. - 5.5. 2013 sa v telocvični I. ZŠ S. Chalupku (bývalá III.ZŠ S. Chalupku) uskutočnil prvý ročník medzinárodného basketbalového turnaja mladších žiakov. Zúčastnili sa ho okrem domáceho tímu BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ družstvá zo Slovenska, MBK VICTORIA ŽILINA, BKM SPU NITRA, z Českej republiky z družobného mesta Šumperk TJŠUMPERK a dve družstvá zo Srbska KK RADNIČKY RATKOVO a KK BAČKA TOPOLA.

Pre našich chlapcov bol  tento turnaj vrcholom sezóny, keď že sa nám nepodarilo postúpiť na majstrovstvá  Slovenska tejto vekovej kategórie. Ale pekne poporiadku.
Turnaj začal  v piatok 3.5.2013 o 11:00 hod. kde v prvom zápase nastúpili proti sebe domáci tím BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ a KK  RADNIČKY RATKOVO (Srbsko). Mali sme súperovi čo vracať, na turnaji v Srbsku sme s ním prehrali o štyri body. Celé družstvo chcelo ukázať všetkým, že vie hrať basketbal aj s kvalitnými súpermi vo svojej vekovej kategórii.
Hneď od začiatku zápasu sme hrali dobre a už v prvej štvrtine sme si vypracovali náskok, ktorý sa nám podarilo udržať a navýšiť. Po veľmi dobrom výkone sme ich s prehľadom porazili.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ – KK RADNIČKY RADKOVO     79:59   (25:13,19:15,17:17,18:14)
Body: Hromada B. 16, Halfon 16, Záborský 12, Šturcel 10, Hrabovský 7, Hupka 6, Hromada J. 6, Zahradár I. 4, Hronský 2.
V piatok v  druhom zápase sme nastúpili proti TJ Šumperk (Česká republika). Chlapci po prvom zápase boli dobre naladený a v poslednom zápase prvého hracieho dňa chceli poraziť aj  TJ Šumperk. Aj keď výsledok tomu nenaznačuje, na začiatku zápasu nás súper potrápil najmä pod košom.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ – TJ ŠUMPERK     91:54        (25:14,16:12,30:11,20:17)
Body: Hromada B. 19, Záborský 16, Hrabovský 12, Halfon 10, Šturcel 8, Zahradár I. 4, Zahradár P. 4, Hromada J. 4, Lacko 2, Janoušek 2, Vavrík 2, Hupka 2, Leporis 2, Urban 2, Hronský 2.
V sobotu sme v našom v treťom  zápase hrali proti druhému družstvu zo Srbska KK Bačka Topola. Bol to vyrovnaný zápas až do konca. Prvú štvrtinu vyhrali hráči  Topole. Druhú a tretiu zase Prievidza. Družstvá sa striedali vo vedení, ale zápas do víťazného konca doviedli hráči Prievidze a tak si naši chlapci pripísali tretie víťazstvo.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ – KK BAČKA TOPOLA     76:72    (8:21,24:12,32:21,12:18)
Body: Hromada B. 16, Záborský 14, Šturcel 11, Halfon 9, Hronský 8, Hrabovský 7, Hromada J. 7, Hupka 2, Leporis 2.

V štvrtom  zápase sme hrali proti MBK Victoria Žilina. Aj tu sa potvrdilo že zápasy proti Žiline sú náročné a vyrovnané. Presvedčili sme sa o tom v prvom polčase, ktorý vyhrala Prievidza o päť bodov. Kým prvú štvrtinu chlapci vyhrali ,tá druhá patrila Žiline. Tretia a štvrtá bola v našej réžii a tak aj v tomto zápase sme nenašli premožiteľa a vyhrali ďalší zápas.

BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ – MBK VICTORIA ŽILINA     68:52    (23:14,14:18,13:7,18:13)
Body: Hromada B. 18, Halfon 9, Šturcel 8, Lacko 6, Hupka 5, Hrabovský 4, Hronský 4,Záborský 4, Zahradár I. 4, Hromada J. 2, Leporis 2, Novotný 2.

V nedeľu sme hrali v poslednom zápase proti BKM SPU Nitra a bol to zároveň  aj finále celého turnaja, zápas o prvé miesto. Prvá štvrtina patrila jednoznačne nám a vypadalo to že sa už nič nemôže stať, ale opak bol pravdou. Nitra pritlačila v obrane čo začalo našim chlapcom robiť problémy, pridali sa k tomu nepremenené čisté šance a do prestávky Nitra zaslúžene vyrovnala. Po prestávke však chlapci nastúpili ako vymenený v tretej štvrtine nedostali ani bod, zabojovali a doviedli zápas do víťazného konca.
BC PRIEVIDZA MLÁDEŽ – BKM SPU NITRA    59:37      (16:2,11:25,13:0,19:10)
Body: Šturcel 15, Hromada B. 14, Hrabovský 9, Halfon 5, Hromada J. 4, Zahradár P. 3, Hronský 3, Zahradár I. 2, Lacko 2, Leporis 2.

CELKOVÉ PORADIE TURNAJA:
1.  BC PRIEVIDZA MLADEŽ
2.  BKM SPU NITRA
3.  KK BAČKA TOPOLA        ( SRBSKO)
4.  MBK VICTORIA ŽILINA
5.  TJ ŠUMPERK                    (ČESKO)
6.  KK RADNIČKY RATKOVO   (SRBSKO)

ALL STARS TURNAJA:
1.  Adrián  Záborský ( BC Prievidza Mládež)
2.  Javorský  ( BKM SPU Nitra)
3.  Tomeš   ( TJ Šumperk)
4.  Janjič   ( KK Bačka Topola)
5. Král     ( MBK Victoria Žilina)

MVP TURNAJA: (najužitočnejší hráč)
Branislav Hromada  ( BC Prievidza Mládež)
Všetkým oceneným hráčom gratulujeme.

Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorý nám či už finančne, alebo aj osobne pomohli zorganizovať  krásny basketbalový turnaj.
Veľké ĎAKUJEME patrí hlavne  trénerovi Ing. Ľubošovi Jelačičovi, ktorý kvalitne pripravil naše družstvo a bol aj jedným z organizátorov turnaja, p. Anite Hromadovej a p. Marte Zahradárovej , ktoré sa starali o všetkých ľudí na turnaji ( družstvá, tréneri, rozhodcovia, časomiera, zapisovatelia, pozvaný hostia) a rodičom našich hráčov za ich finančnú, materiálnu pomoc a hlavne za ich trojdňové skvelé povzbudzovanie. Chceme poďakovať mestu Prievidza za poskytnutú finančnú pomoc 200 eur.