Bronz do Prievidze vybojovala Nikol Čižnárová

Lorem ipsum dolor sit amet 2. 6. 2015 08:55

Dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza sa uplynulý víkend zúčastnili 2.kola Slovenského pohára JIPAST v Handlovej. Stretli sa tu gymnastky z celého Slovenska, ktoré boli úspešné na oblastných kolách a boli nominované na celoslovenské kolo.

Celkove v jednotlivých oblastiach v 2.postupujúcom oblastnom kole súťažilo 261 gymnastiek, z toho bolo 53 predškoláčok, 74 najmladších žiačok,76 mladších žiačok,43 starších žiačok, 9 junioriek a 6 žien.
V kategórii najmladších žiačok súťažilo 32 dievčat a naše dievčatá predviedli vyrovnané výkony s najvyššou obtiažnosťou. Nikol Naodová na všetkých náradiach predviedla kvalitné a precízne zostavy, po dvoch náradiach to síce vyzeralo na medailové miesto, no v celkovom hodnotení k medailovému miestu jej chýbalo 0,13 b. a v celkovom ohodnotení obsadila opäť 5.miesto.Michaela Mikušová si v porovnaní s predchádzajúcim kolom výrazne polepšila a skončila na 8.mieste,Bianka Gajdošová – 20.miesto, Tara Miháliková – 28.miesto a  Petra Schlossárová – 29.miesto.
V kategórii mladších žiačok bolo nominovaných 35 dievčat. Konkurencia dievčat bola opäť veľmi vyrovnaná, o čom svedčia len minimálne rozdiely bodov – 0,30 b.  medzi prvými tromi dievčatami. Nikol Čižnárová bola na všetkých štyroch náradiach stále na druhom mieste, no po sčítaní bodového ohodnotenia – 49,30 b.sa tešila s medailou a pohárom na treťom mieste.
Umiestnenie ostatných dievčat: 12.miesto - Lucia Benedikovičová – 47,80b., 16.miesto – Karin Miezgová – 47,22  b., 27.miesto – Naďa Bellová – 45,60 b.
V kategórii starších žiačok nás reprezentovali dve pretetekárky – Ema Jurenková – 21.miesto a Vanesa Neuročná skončila na 23.mieste.
Dievčatá týmito pretekmi ukončili jarnú pretekársku sezónu. Želáme im aj ostatným členom GK Elán , aby načerpali počas letnej prestávky veľa síl a elánu do jesenných súťaží, ktoré začnú dievčatá v Brezne a chlapci v Košiciach.