Ďalší úspešný víkend prievidzských karatistov

Lorem ipsum dolor sit amet 23. 10. 2015 11:01

Reprezentanti Športovej školy karate Prievidza cez víkend bojovali na troch frontoch.

Výprava junioriek cestovala na K1 premier ligu do Salzburgu, kde sa medzi ženami najviac darilo Nikolete Merašickej, ktorá vypadla až v treťom kole s reprezentantkou Peru tesne 2:3. Prvé kolo mala voľné, v druhom porazila rivalku Pivi (ITA) 4:1, čím jej oplatila prehru z Chorvátska. „Tento raz nemali naše dievčatá šťastný los. Ema Brázdová mala hneď v prvom kole medailistku zo seniorskej Európy a sveta Moratu (ESP) s ktorou sa statočne popasovala, no opäť medzi ženami prehrala tesne 2:3. Ľudmila Bačíková podľahla 0:5 Bui (FRA). V tímoch nás čakali v úvodnom kole tradičné medailistky zo seniorských MS a ME. Po peknom výkone sme sa museli uspokojiť s prehrou 0:5. Talianky však išli do finále, v repasáži sme nastúpili proti Francúzkam a prehrali opäť 0:5. Ak by sme mali lepší los, tak by výsledky vyzerali určite inak, nemusíme mať z každého turnaja medailu, takže aj napriek prehre som s výkonom dievčat spokojná, v príprave na MS juniorov v Jakarte podali solídny výkon,“ dopĺňa Dušana Čierna.

Päť medailí z pohára SNP
V nedeľu sa na pôde Univerzity Mateja Bella 30. Ročník pohára Slovenského národného pohára. Turnaj do svojej prípravy na MSR zaradilo 7 prievidzských karatistov. Len traja odišli bez medaile. V dobrom svetle sa na súťaži predviedli Vanda Vaňová, ktorá nahradila v kadetkách staršie klubové kolegyne a Lukáš Loch, ktorý bojoval vo vyššej vekovej kategórii. „Medailu si konečne vybojovala Romanka Árvová, ktorá má aj napriek dobrým výkonom v zápase smolu a prehrá buď o bod alebo na vlajky. Týmto spôsobom prehral aj Samuel Židek po troch vyhratých kolách,“ uzatvára tréner Ivan Horniak.
1. miesto Lichner Alexander kumite 10-11 rokov + 40 kg
2. miesto Vaňová Vanda kata kadetky
2. miesto Lichner Alexander kata 10 – 11 rokov
3. miesto Loch Lukáš Samuel kara 12-13 rokov
3. miesto Árvová Romana kumite 10-11 rokov + 40 kg

Zbytok klubu sa cez víkend pripravoval na Slovenský pohár kadetov a juniorov, ktorý bude tento víkend v Galante a na Stredoslovenský pohár, ktorý bude budúci víkend v Žiari nad Hronom.