Dievčatá z GK Elán Prievidza opäť úspešne

Lorem ipsum dolor sit amet 30. 4. 2019 15:44

Dievčatá z GK Elán Prievidza úspešne absolvovali gymnastické preteky posledný aprílový  víkend. V sobotu sa  zúčastnili v Detve  na 1.oblastnom kole SP JIPAST B  a v nedeľu ďalšie klubové kolegyne  pokračovali pretekmi „Kelčovský dvojboj“  vo Vyšnom Kelčove.

V sobotu 27.4.2019 pokračovali gymnastky Slovenska v jarnej sezóne na pretekoch v Detve. Naše dievčatá nás reprezentovali v dvoch kategóriách. V kategórii mladších žiačok po prvý krát pretekala Tamara Ugróczy, obsadila 20.miesto a splnila svoj cieľ a získala III.výkonnostnú triedu.

V kategórii starších žiačok Michaela Mikušová obsadila 11.miesto , získala II. výkonnostnú triedu a Naďa Bellová 13.miesto a III. VT.

V nedeľu ďalšie dievčatá z Elánu reprezentovali naše mesto  na slovensko – českých pretekoch vo Vyšnom  Kelčove. Konal sa tu prvý ročník súťaže určenej pre začínajúce gymnastky. Dievčatá súťažili vo voľných zostavách na prostných a kladine  v štyroch  kategóriách podľa veku a získali dve medailové miesta.
Z najmladších 5 - 6 ročných dievčat   Dorota Hana Strmenská získala zlato, hneď za ňou si striebro vybojovala oddielová kolegyňa Ellia Nováková.
Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu :
Anetka Líšková – 5.miesto, Zara Jančiová - 6.miesto, Júlia Zimányiová – 10.miesto, Lenka Pastuchová - 11.miesto, Karin Súderová – 12.miesto, Karin Kotianová – 16.miesto.
V kategórii 7 ročných dievčat sa dievčatám síce podarilo zacvičiť  svoje natrénované zostavy, no museli sa uspokojiť až so 14. miestom - Amanda Šnircová , Linda Pekárová  - 17.miesto a Ema Ohradzanská 19.miesto.
V kategórii 8 ročných sa darilo Soni Pastuchovej, ktorú od medailového bronzu delilo len 0,43 b. a Sofia Mazánová skončila na 17.mieste.
V kategórii 9 ročných si dievčatá tento krát vymenili jednotlivé miesta úspešnosti.  Najlepšie sa darilo Dáši Ďurišovej, ktorá obsadila 8.miesto.
Liana Alušicová – 13.miesto, Vivien Minichová – 20.miesto a Rebeka Šnircová 24.miesto.
 Dievčatám, ich trénerkám srdečne blahoželáme, želáme veľa úspechov do ďalších pretekárskych kôl a rodičom ďakujeme za spoluprácu.