Džudisti TJ SOKOL Prievidza pred Majstrovstvami Slovenska na Sardínii

Lorem ipsum dolor sit amet 23. 10. 2017 13:07

Tak ako aj po minulé roky sa podarilo zorganizovať sústredenie v zahraničí, keď tento krát sa džudisti TJ SOKOL Prievidza začiatkom októbra presunuli na ešte slnečnú Sardíniu a to do mesta Alghero.

Bonusom pre nás bol odlet z nie tak vzdialenej Bratislavy a pomerne nenánorčný nie dlhý let. Na mieste sme prispôsobili tréningový režim miestnym podmienkam, ktoré nám vyhovovali, keďže ráno resp. v dopoludňajších hodinách bola ešte prijatelná klíma. Piesok nám slúžil na tréning v kimonách ako tatami a ráno zase ako podložie na beh po takmer 4 kilometrovej pláži. V rámci aktívneho odpočinku bol program doplnený o loptové hry rôzneho druhu či už na súši alebo vo vode ako aj o  kajak, vodný bicykel či už populárny paddleboarding.

Na sústredení sa zúčastnili deti a  mládež vo veku od 8 do 16 rokov, takže vekové zloženie bolo rôznorodé, no napriek tomu bezproblémové.  Myslím, že takéto akcie bývajú nezabudnuteľné na celý život pre všetkých, ktorí sa v danom kolektíve nachádzali. Treba podotknúť, že neležali celý deň na pláži tak ako sa niektorí  tzv. odborníci domnievajú ale súčasťou takejto akcie je aj plnenie určitých povinností počas dňa a disciplína a v neposlednom rade aj fakt, že celý rok sa venujú športu - škola, tréning, škola tréning, turnaj, škola tréning a zase turnaj čo aj často bolí.

Z tej súťažnej stránky nám prišlo vhod načasovanie, keď sa akcia konala pred majstrovstvami Slovenska dorastencov a ako sa ukázalo tak celkom vyšla veď na MSR dorastencov v Pezinku dňa 21.10.2017 sa umiestnili 3 z 5 pretekárov na stupni víťazov a to Júlia Švecová do 44 kg na 2. mieste, Laura Sýkorová do 63 kg na 3. mieste a Adam Mjartan do 90 kg na 3. mieste.  Na záver chcem dodať, že samozrejme takéto akcie sa nedajú robiť bez peňazí, za čo vďačíme mestu Prievidza, ktoré poskytlo na akciu 2620,- Eur prostredníctvom Komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít.