Excelentná sezóna Športovej školy karate

Lorem ipsum dolor sit amet 16. 5. 2016 08:37

Na Majstrovstvá Slovenskej republiky karate detí do 11 rokov sa zo Športovej školy karate Prievidza cez nominačné sito prebojovalo až 22 karatistov. Na popradské tatami sa postavilo aj 5 prievidzských družstiev.

Zverenci Kataríny Hrdej, Ivana Horniaka a Dušany Čiernej sa v konkurencii 462 pretekárov (864 štartov) zo 60 klubov s dvadsiatimi medailami (9-5- 6) umiestnili v celkovej medailovej bilancii po štvrtý raz v rade tejto sezóny na prvej priečke.

Michal Zaťko štvornásobný majster Slovenska
Už po štvrtý raz v rade sa stal Michal Zaťko víťazom Slovenského pohára a majstrom Slovenska v najľahšej hmotnostnej kategórii.

Družstvo starších žiačok obsadilo stupeň víťazov v individuálnej kategórii
Medzi staršími žiačkami do 6. kyu parili medzi najsilnejšie súperky Prievidžanky, ktoré sa dostali do osemfinále, kde sa vyraďovali navzájom. Tesnými výsledkami 2:1 sa nakoniec majsterkou Slovenska stala Kristína Bruňanská, proti ktorej vo finále stála víťazka Slovenského pohára Simona Mišejová. Laura Lišková skončila tretia, Laura Kmeťová skončila tesne za medailovým umiestnením. Dievčatá spoločnými silami získali majstrovský titul v tímovej súťaži. Finálový výkon bol ocenený pochvalou trénerov, rozhodcov a obecenstva.

Alex Konečný a Adam Halaška najúspešnejšími karatistami
Chlapci si zo súťaže odnášajú po tri majstrovské tituly. Obaja boli najrýchlejší v disciplíne agility, Halaška zvíťazil v kumite chlapcov do 26 kg, v kata si vyslúžil bronz, Konečný zvíťazil v kata, v kumite do 22 kg získal bronz. Spolu s Tomášom Lochom zvíťazili v tímovej súťaži kata i kumite. „Silnou oporou bol najmä talentovaný Konečný, ktorý má len 5 rokov. Výkony Petra Titku, Jakuba Chovanca, Róberta Hianika a Alexa Konečného sú o to cennejšie, lebo sú to najmladší členovia klubu ktorí cvičia len od septembra tejto sezóny,“ dopĺňa tréner Horniak. Strieborné medaily si v kata vybojovali Peter Titka a Jakub Chovanec.
Medzi najmladšími dievčatami sa stala víťazkou SP a majsterkou Slovenska Eliza Mina Mjartanová.

Samuel Chalupčík zvíťazil v najpočetnejšej konkurencii
Medzi najviac obsadené patrí kategória 8- až 9- ročných detí. V kata sa do nej prebojovali ŠimonUrgošík, Martin Mikulec a Samuel Chalupčík. Chalupčík si vybojoval majstrovský titul, s chlapcamiv tímovej súťaži spravil v semifinále chybu, čo ich odsunulo do bojov o bronz. „Chalupčík si za minulý rok vybojoval klubový titul smoliar roka, ale presne sa ukázalo, že kto sa snaží a pilne pracuje na tréningu bude ocenení. Získať prvenstvo v tejto kategórii je naozaj ťažké, musíte zvíťaziť a byť bezchbný až v šiestich kolách súťaže.“ Dopĺňa k súťaži Dušana Čierna.

Sylvia Mišeje konečne majsterkou Slovenska
Smoliarkou roka bola aj Sylvia Mišeje, ktorá v semifinále porazila najsilnejšiu súperku Kvasnicovú z Kachi Nitra. Za skvelými výsledkami stojí aj pomoc asistentiek trénerov, medailistiek z medzinárodných súťaží Ľudmily Bačíkovej, Emy Brázdovej, Nikolety Merašickej a Vandy Vaňovej, ktoré sa starajú o individuálnu prípravu pretekárov. Ďalej sú to podmienky, ktoré nám vytvára mesto Prievidza v Centre voľného času Spektrum na sídlisku Sever.

Sme veľmi radi za každú jednu medailu, ale hlavne za snahu podať čo najlepší výkon. Nie všetkým deťom sa podarilo zabodovať, ale ukázali veľkého bojového ducha. AJ prehrať so cťou je umenie. Všetkým gratulujeme, ďakujeme rodičom za prejavenú dôveru a želáme veľa chuti do ďalšieho tréningu. Každý je súčasťou tímu. Do konca sezóny nás čaká ešte niekoľko súťaží a skúšky technickej vyspelosti,“ uzatvára vrchol mládežníckej sezóny trénerka Dušana Čierna.