Gymnasti ukončili sezónu úspešne

Lorem ipsum dolor sit amet 4. 12. 2013 10:14

Prievidzské športové gymnastky a športoví gymnasti  z Elánu úspešne ukončili tohtoročnú pretekársku sezónu. Dievčatá  priniesli z Trenčína majstrovský titul a bronz, chlapci z Bratislavy striebro a bronz.

V sobotu 30.11.2013 gymnastky z Elánu úspešne ukončili tohtoročnú sezónu na Majstrovstvách Slovenska  v Trenčíne. V konkurencii 109   dievčat z 12 oddielov Slovenska  / Prievidza, Handlová, Bratislava,  Šenkvice, Martin, Vrútky, Liptovský Mikuláš, Topoľčany, Zákamenné ,Trenčín, Poprad, Žilina /  pretekali  na 4 náradiach  vo voľných zostavách s povinnými prvkami v 3 kategóriách  .
V prvom slede pretekalo spolu 35 dievčat v kategórii prípravka. Kristínka Drabantová bola po prvom náradí na druhom mieste, no ďalšie tri náradia si držala prvenstvo a náskokom 1,31bodu suverénne získala titul Majsterky Slovenska pre rok 2013. Úspešne tak ukončila svoju reprezentáciu v prípravke / minulý rok sa umiestnila na 3.mieste/ , budúci rok postupuje k mladším žiačkám . Svojim výkonom sa nedali zahanbiť ani ostatné zverenkyne trénerky Prágerovej a Lehotovej.
Umiestnenie : 4. - Nikol Čiznárová,5. - Lucia Benedikovičová, 15.  - Alica  Čavojská, 16. - Katarína Fábriková, 20. – Karin  Miezgová a 23.Naďa Bellová .

V  kategórii mladších žiačok sa predstavili zverenkyne trénerky Bohňovej a Neuročnej. V konkurencii 38 pretekárok sa opäť postavila na stupeň víťazov  naša gymnastka – Vanesa Neuročná , ktorá celkove strácala na majstrovský titul len 0,35 boda a tak sa musela uspokojiť s bronzovou medailou.
Umiestnenie ostatných  dievčat:
14. - Nina Hutárová ,15. – Ema Jurenková,27. Natália Lacková, 35. - Amálka Bohňová .

V kategórii starších žiačok sa predstavila  Zuzana Vavrová , ktorá skončila na 25.miesto .

V ten istý deň pretekali chlapci v Bratislave tiež na Majstrovstvách SR pod vedením svojich trénerov bratov Bohňovcov. V kategórii mladších žiakov „A“ skončil na10.miste Simon Kováč a na 11.mieste Nikita Zubovský. Medailové miesto – striebro si vybojoval v mladších žiakoch „B“ Adrián Klement a v najsilnejšej žiackej kategórii starších žiakov „A“ si v 12 boji v povinných aj voľných zostavách striebornú medailu vybojoval Martin Baláž, ktorý sa tak stal Vicemajstrom SR pre rok 2013. Podarilo sa mu preraziť medzi špičku žiackej gymnastiky a udržať si tak miesto v reprezentačnom družstve. Jeho výsledok je najlepším výsledkom nášho klubu za posledné roky.

Kolektív trénerov a tréneriek z Elánu tak úspešne ukončil sezónu roka 2013, s ktorou sa rozlúčia 9.12.2013 v gymnastickej telocvični kde spolu s Mikulášom rozdajú mladým gymnastom a gymnastkám sladké darčeky.

Autor fotiek: P. Simonides