Gymnasti z Elánu s medailami

11. 6. 2013 08:36

Prievidzskí gymnasti pokračovali vo svojom súťažnom  programe  na rok 2013  účasťou na II.kole Slovenského pohára v Banskej Bystrici.

Súťažili v rovnakých požiadavkách ako  nedávno  na domácej pôde.
V kategórii   mladších žiakov „B“   si Adrián Klement, pri neúčasti pretekárov z Prešova, vybojoval zlatú medailu výkonom 61,25 b. a   Dávid Konoradský obsadil opäť 6.miesto, keď nezvládol preskok.

V kategórii mladších žiakov „A“ sa o 2,50 boda zlepšil Simon Kováč dosiahol  celkove 75,45 bodov a skončil na 7.mieste.  Jaroslav Ertl sa umiestnil podobne ako pred mesiacom v Prievidzi na 10.mieste. Obaja získali II.výkonnostnú triedu
V kategórii starších žiakov „A “  súťažil Martin Baláž, ktorý je zaradený do reprezentačného výberu žiakov v športovej  gymnastike. Získal II.VT  a s výkonom 59,05 boda skončil opäť na 3.mieste .

Našich pretekárov čaká letná prestávka v mesiaci júl a od augusta začína letná príprava. V jeseni ich čakajú súťaže 3. kola Sl. pohára v Košiciach, kontrolné preteky v Čechách a vyvrcholením sezóny by mali byť M SR v Bratislave.