Gymnastický víkend v Prievidzi sa vydaril, medaily a poháre ostali doma

20. 5. 2013 08:05

Uplynulý víkend  v športovej hale v Prievidzi zápolili gymnastické nádeje z celého Slovenska. GK Elán Prievidza bol hostiteľom dvoch pohárových súťaží chlapcov a dievčat. V sobotu za podpory Mesta Prievidza a  Slovenskej gymnastickej  federácie sa uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára JIPAST v žiackych kategóriách. Spolu  s našimi gymnastami sa tu stretli 40 chlapci z Bratislavy, Šenkvíc, Banskej Bystrice, Trenčína, Prešova a z Košíc, ktorí súťažili v piatich kategóriách ako jednotlivci.

V kategórii najmladších žiakov naši chlapci tento rok zastúpenie  nemali. Na prvých troch priečkach sa umiestnili gymnasti  zo Slávie UK Bratislava.

V kategórii mladších žiakov „B“  v päťboji sa predstavili zverenci trénera Milana Bohňu. Obaja získali  výkonnostnú triedu /VT/. Vyrovnaný výkon viedli medzi sebou Matúš Petkov z Prešova a Adrián Klement z Prievidze. Víťazom sa nakoniec stal pretekár z Prešova, ktorý lepším cvičením na bradlách získal rozhodujúci náskok 0,3 b. Konečné 3.miesto obsadil Ján Chromík zo Šenkvíc so stratou 1,35 b. Dávid Konoradský z Prievidze obsadil 6.miesto a získal III.VT.

Tento rok  postúpilo minuloročné víťazné družstvo trénera Milana Bohňu  do kategórie mladších žiakov „A“ a viedli si vcelku dobre. V silnej konkurencii, kde zvíťazili chlapci z Banskej Bystrice si však stačili vybojovať len  II.VT. Ich umiestnenie: Simon Kováč – 10.miesto, Jaroslav Ertl 11.miesto, Nikita Zubovský 14.miesto.

V ostatných kategóriách sa už predstavili zverenci trénera Tibora Bohňu. Za starších žiakov „B“  nás veľmi pekne reprezentoval Alex Bohňa, ktorý  svojim výkonom dokázal získať bronzovú medailu a potrebnú  III.VT. V kategórii starších žiakov „A“ súťažili chlapci, ktorí sú zaradení do reprezentácie Slovenska. Prvé dve miesta patrili gymnastom z Bratislavy a bronzovú medailu získal  Martin Baláž  z GK Elán. Svojím výkonom sa nominoval na Medzinárodné preteky v Maribore, kde bude Slovensko  reprezentovať 25.-26.5.2013.

Na záver vyhlásenia výsledkov klub vyhodnotil najlepšieho gymnastu za rok 2012. Stal sa ním po tretí raz  Martin Baláž, zverenec trénera Tibora Bohňu.

Nedeľné dopoludnie patrilo 36 gymnastkám zo Žiliny, Handlovej, Trenčína a samozrejme nechýbali ani domáce pretekárky, ktoré boli v prevahe.

Dievčatá súťažili po štvrtý raz o Pohár Stavmatu - PD v dvoch kategóriách. V kategórii mladších žiačok dievčatá síce nebojovali o zisk výkonnostnej triedy , ale svojimi výkonmi predviedli elegantné a kvalitné cvičenie na prostných, bradlách, kladine a preskoku. Zaujímavosťou tohto ročníka bolo, že o prvé miesta a teda aj o pohár / ale len v nedeľu/ sa delili dve pretekárky. Rovnaký súčet bodov za všetky štyri náradia, rovnaká známka za cvičenie na prostných bola výsledkom toho, že na prvom mieste sa stretla Zuzana Kučerová zo Žiliny a Kristína Drabantová z Prievidze / trénerka Prágerová, Lehotová /. Na stupni víťazov na 3.mieste bola ocenená Vanesa Neuročná z GK Elán /trénerka Bohňová, Neuročná/.

Ďalšie výsledky pretekárok GK Elán Prievidza :
5. miesto – Nikol Čiznárová/ trénerka Prágerová, Lehotová/ ,
6.miesto – Nina Hutárová, 7.miesto - Ema Jurenková /trénerka Bohňová , Neuročná/,
8. miesto – Lucia Benedikovičová /trénerka Prágerová,  Lehotová /.
14. miesto - Ivana Bohňová, 15. miesto - Alica Čavojská, 16. miesto – Natália Lacková , 21.miesto - Amália Bohňová /zverenkyne trénerky Bohňovej, Neuročnej / .

V záverečnom hodnotení podobne ako v predchádzajúci deň  bola vyhodnotená aj najlepšia gymnastka roka za GK Elán, ktorou sa stala Kristína Drabantová, zverenkyňa  trénerky Magdalény Prágerovej a Lenky Lehotovej.

GK Elán sa touto cestou chce poďakovať Mestu Prievidza za dlhoročnú podporu a tiež ostatným subjektom, ktoré pomohli zorganizovať   tieto gymnastické súťaže, počas ktorých sa dal priestor našej gymnastickej mladi ukázať svoje umenie.

V najbližšom období sa dievčatá pripravujú na svoje ďalšie preteky, ktoré budú už najbližší víkend v Nových Zámkoch, potom v Handlovej  a chlapci sa zúčastnia pretekov v Banskej Bystrici.