Gymnastky reprezentovali v Bratislave

Lorem ipsum dolor sit amet 21. 4. 2015 08:19

Dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza sa uplynulý víkend  zúčastnili 1.kola Slovenského pohára JIPAST v Bratislave. Stretli sa tu gymnastky z celého Slovenska, ktoré boli úspešné na oblastných kolách a boli nominované na celoslovenské kolo.

Celkove v jednotlivých oblastiach v 1.kole súťažilo 255 gymnastiek, z toho bolo 43 predškoláčok, 73 najmladších žiačok,74 mladších žiačok,48 starších žiačok, 7 junioriek a 10 žien.
V kategórii najmladších žiačok súťažilo 43 dievčat a naše dievčatá predviedli vyrovnané výkony s najvyššou obtiažnosťou. Najlepší výkon predviedla Nikol Naodová, ktorá mala najvyššiu známku na preskoku a prostných,k medailovému miestu jej chýbalo 0,5 b. a v celkovom ohodnotení obsadila 5.miesto.
Umiestnenie ostatných dievčat: Miška Mikušová – 15.miesto,Bianka Gajdošová – 22.miesto, Petra Schlossárová – 29.miesto a Tara Miháliková – 40.miesto.
V kategórii mladších žiačok bolo nominovaných 41 dievčat.Konkurencia dievčat bola veľmi vyrovnaná, o čom svedčia body dievčat na prvých pozíciách. Zlato získala Gregušová z Topoľčian – 48,67 b., naša Nikol Čiznárová získala najvyššiu známku na prostných , no celkový súčet 48,37 b.jej stačili len na 4.miesto. Umiestnenie ostatných dievčat: 7.miesto - Lucia Benedikovičová – 48,0 b., 10.miesto – Karin Miezgová – 47,5 b., 11.miesto – Naďa Bellová – 47,37 b.
V súčasnom období tréneri a trénerky z Elánu s elánom organizačne pripravujú 1.kolo Slovenského pohára JIPAST chlapcov, ktoré sa uskutoční už túto sobotu 25.apríla v gymnastickej telocvični v športovej hale.