Gymnastky z Elánu opäť úspešné, získali bronzové medaily

Lorem ipsum dolor sit amet 14. 4. 2015 08:44

V sobotu 11.4.2015 sa v Detve uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára JIPAST v športovej gymnastike dievčat. Prievidzu reprezentovali 2 dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza v dvoch kategóriách s povinnými prvkami vo voľných zostavách.

V tomto kole sa Kristína Drabantová po prvý krát predstavila v kategórii mladších žiačok. Úspešne zvládla svoje nové zostavy s požadovanou  obtiažnosťou a v celkovom hodnotení obsadila 3.miesto s celkovým súčtom 43,417 b., k druhému miestu jej chýbali len tri desatiny.

V kategórii junioriek opäť pretekala Natália Tornócziová . Svoje  zostavy predviedla s istotou a požadovanou obtiažnosťou. Podobne ako jej klubová kolegyňa aj ona získala bronzovú medailu.

V hodnotení klubov sa dievčatá pod vedením trénerky Magdalény Prágerovej umiestnili v tomto kole na treťom mieste.

Najbližší víkend sa  gymnastky z Elánu budú pokúšať o medailové umiestnenia v Bratislave  na 1.kole v športovej gymnastike JIPAST C, kde sa museli z oblastného kola z 80 pretekárok prebojovať medzi 40 najlepších gymnastiek zo Slovenska. Na základe výsledkov z Handlovej sa z Elánu prebojovali 3 dievčatá v kategórii  mladšie žiačky a 5 dievčat v kategórii najmladšie žiačky.