Gymnastky z Elánu opäť úspešné, získali striebro a bronz.

Lorem ipsum dolor sit amet 13. 4. 2016 10:07

V sobotu 9.4.2016 sa v Detve uskutočnilo 1.kolo Slovenského pohára JIPAST v športovej gymnastike dievčat v kategórii B. Prievidzu tento rok reprezentovali 4 dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza v troch kategóriách s povinnými prvkami vo voľných zostavách.

Všetky štyri dievčatá mali premiéru vo svojej kategórii a zvládli ju úspešne.
V kategórii mladších žiačok sa po prvý krát s novými zostavami v náročnejšej kategórii predstavili dve pretekárky. V požadovanej obtiažnosti sa síce vyrovnali svoji súperkám, ale tréma predsa len zasiahla do ich výkonu. V konečnom hodnotení si Naďa Bellová vybojovala 17.miesto a Nikola Čižnárová 18.miesto.

V kategórii starších žiačok sa Kristína Drabantová predstavila po prvýkrát a bez problémov zvládla svoje nové zostavy. Veľkým úspechom bola akrobatická väzba vpred z troch prvkov na prostných. V celkovom hodnotení obsadila 3.miesto. V kategórii žien tento krát pretekala Natália Tornócziová. Svoje zostavy predviedla s istotou a požadovanou obtiažnosťou a získala striebro.