Gymnastky z Elánu sa prebojovali na Majstrovstvá Slovenska

Lorem ipsum dolor sit amet 24. 11. 2014 09:57

Najmladšie  gymnastky z GK Elán Prievidza sa v sobotu 15.11.2014 zúčastnili gymnastických pretekov – 5.kolo Slovenského pohára JIPAST kategórie C. V dvoch telocvičniach sa stretlo 124  gymnastiek zo Slovenska (Prievidza, Bratislava, Martin, Žilina, Brezno, Topoľčany, Zákamenné,Lipt.Mikuláš, Poprad). Naše gymnastky súťažili v kategórii predškoláčky,prípravka a mladšie žiačky.

V kategórii predškoláčok v konkurencii 25 pretekárok  skončila Tara Miháliková na 6.mieste a Michaele Čižnárová na 13.mieste.

V kategórii prípravky dievčatá nastúpili s cieľom získať medailu, obhájiť medailové  miesta z predchádzajúceho kola v Prievidzi . Žiaľ  pády a zranenie, väčšia konkurencia  /37 pretekárok / dievčatám neumožnilo splniť očakávané ciele. Predviedli však pekné , vyrovnané  výkony  a tak pomiešali karty medzi sebou. Výrazne sa darilo Karin Miezgovej ,ktorú od bronzovej medaily delilo len 0,15 b. a tak sa muesela uspokojiť so 4.miestom.
Umiestnenie ostatných dievčat: Benedikovič Lucia - 6.miesto ,Nikol Naodová 8.miesto, Nikol Čiznárová – 9.miesto, Bellová Naďa – 14.miesto, Gajdošová Bianka – 28.miesto.

V kategórii prípravky v konkurencii 33 dievčat sa naša Katka Fáriková umiestnila na 24.mieste.

Všetky dievčatá si svojim celoročným výkonom vybojovali postup na Majstrovstvá Slovenska , ktoré budú posledný novembrový víkend v Trenčíne.