Gymnastky z Elánu vybojovali zlato i striebro

Lorem ipsum dolor sit amet 20. 10. 2016 09:49

Dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza  začali úspešne  jesennú sezónu v Handlovej. V sobotu 15.10.2016 sa tu uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára – oblasť stred.
V dvoch telocvičniach sa stretlo 56 gymnastiek
z  gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska
/Prievidza,Martin,Topoľčany,Brezno,Handlová /.

Dievčatá súťažili v kategórii predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky.
Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie, aby mohli postúpiť na 3.kolo slovenského pohára JIPAST do Prievidze , kde sa stretnú tie najlepšie gymnastky Slovenska.

V kategórii predškoláčok zvíťazila Lea Godálová z Topoľčian / 35,83 b./, striebro si vybojovala Tamara Flimelová / 35,65 b./ a tretie miesto získala Tamara Ugróczyová / 35,627b./ - obe Elán Prievidza.
Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: 4.Viktória Koreňová - 35,08 b.,6. Alexandra Koreňová – 34,8 b., 8. Gréta Daubnerová – 33,62 b., 9. Lea Rybárová – 33,17 b., 10. Zara Hrušková – 31,37 b.

V kategórii najmladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy, o čom svedčia najvyššie známky na jednotlivých náradiach za obtiažnosť zostavy. Prvé medailové miesta si vybojovali dievčatá z Prievidze:
zlato Tara Miháliková /45,35 b./, striebro Lucia Kráľová spolu s Vanesou Košeckou z Topoľčian / obe 46,15 b./.
Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu :5.miesto Silvia Kupčoková, 6. Soňa Bellová , 10. Emília Bohňová, 13. Nelly Šimkovičová, 14. Michaela Čižnárová, 15. Veronika Pucherová, 16. Lucia Javorčeková, 17. Yasemin Kmeťková, 18. Diana Lugárová, 19. Sofia Šamajová.

V kategórii mladších žiačok mala síce najvyššie bodové hodnotenie na hrazde Nikol Naodová z Elánu, v celkovom hodnotení sa však musela uspokojiť s 5.miestom. 6.miesto obsadila Michaela Mikušová, 8.Alexandra Neuročná, 11.miesto Stela Pekárová, 13. miesto Tamara Radosová , 14.miesto  Ruth Šillerová .

V kategórii starších žiačok si suverénne vybojovala zlatú medailu Vanesa Neuročná z Elánu s celkovým počtom 50,17 b., 2.miesto Timea Briatková / 47,90 b./, Viktória Matiašková /47,62 b./ obe z Handlovej.
Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek:
5.miesto – Amália Bohňová, 9.miesto Nina Hutárová, 12.miesto Adriana Javorčeková.
V kategórii junioriek obsadila Miriam Mihalovičová  druhé miesto a v kategórii senioriek nás reprezentovala Simona Matyová, ktorá si vybojovala zlato.
Dievčatám sa podarilo splniť svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, a tým zároveň aj postup na celoslovenské kolo Slovenského pohára JIPAST, ktoré bude v mestskej športovej hale v Prievidzi už túto nedeľu 23.11.2016.

Autor: GK Elán