Gymnastky z Elánu vybojovali zlato

Lorem ipsum dolor sit amet 13. 10. 2015 10:28

Dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza začali úspešne jesennú sezónu v Handlovej. V sobotu 10.10.2015 sa tu uskutočnilo 3. kolo Sokolského pohára – oblasť stred.

V dvoch telocvičniach sa stretlo 56 gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska (Prievidza, Martin, Topoľčany, Trenčín, Handlová).
Dievčatá súťažili v kategórii predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Okrem predškoláčok mali všetky snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie, aby mohli postúpiť na 3.kolo slovenského pohára JIPAST do Prievidze , kde sa stretnú tie najlepšie gymnastky Slovenska.
V kategórii predškoláčok suverénne zvíťazila Michaela Čižnárová / 35,20 b./, striebro si vybojovala Nely Šimkovičová / 34,55 b. - obe Elán Prievidza/ a tretie miesto získala Lujza Bartošíková / 33,65 b./ z Trenčína. Najmladšia gymnastka z Elánu Tamara Ugróczy získala síce najvyššiu známku za cvičenie na lavičke, celkove si vybojovala 5.miesto.
V kategórii najmladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy, o čom svedčia najvyššie známky na jednotlivých náradiach za obtiažnosť zostavy.
1.miesto – Michaela Mikušová z Prievidze /45,65 b./, 2.miesto – Kristína Debnárová z Martina a Zina Bajzíková z Topoľčian / obe 45,60 b./.
Umiestnenie ostatných dievčat:4.miesto Nikol Naodová/45,20 b./, 9.miesto Bianka Gajdošová /43,95 b./, 10.miesto Tara Miháliková/43,60 b./,13.miesto Ruth Šillerová / 42,40 b./.
V kategórii mladších žiačok mali prievidzské gymnastky nielen najvyššiu hodnotu zostáv, ale i predvedenie. S minimálnymi rozdielmi bodov si rozdelili medailové miesta. 1.miesto Lucia Benedikovičová /49,90 b./, 2.miesto Nikol Čižnárová / 49,70b. – obe z Elánu/, 3.miesto – Daniela Gregušová /49,50b./ z Topoľčian.
Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: 10.miesto Naďa Bellová /48,05b./, 13.miesto Karin Miezgová /47,0 b./.
V kategórii starších žiačok získala síce z našich pretekárok najvyššiu známku na hrazde a kladine Vanesa Neuročná, v celkovom hodnotení však obsadila 4.miesto/48,90b./.
Umiestnenie ostatných prievidzských gymnastiek: 7.miesto Ema Jurenková /46,60 b./,12.miesto Nina Hutárová /43,75 b./, 14.miesto Amália Bohňová /42,65 b./.
V kategórii senioriek nás reprezentovala Simona Matyová, ktorá skončila na druhom mieste za Laurou Koštialovou z Handlovej.
Z dosiahnutého úspechu sa tešili nielen dievčatá, ktoré stáli na stupni na víťazov, ale aj ostatné pretekárky spolu so svojimi trénerkami Bohňovou, Neuročnou – Chmelkovou, Prágerovou a Strmenskou, lebo v celkovom hodnotení klubov si spoločným úsilím a úspechom vybojovali v tomto kole zlatý pohár pre GK Elán.
Dievčatám sa podarilo splniť svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, a tým zároveň aj postup na celoslovenské kolo Slovenského pohára JIPAST, ktoré bude v mestskej športovej hale v Prievidzi 15.11.2015.