Gymnastky z GK Elán Prievidza na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave

Lorem ipsum dolor sit amet 3. 12. 2015 08:04

Posledný novembrový víkend nás v Bratislave reprezentovali dievčatá na Majstrovstvách SR vo voľných zostavách s povinnými prvkami a zvolenou obtiažnosťou v kategórii C. Účasť na týchto Majstrovstvách SR si dievčatá vybojovali na základe postupového kľúča, ktorý bral do úvahy výsledky z 2 kôl Slovenského pohára.

Nomináciu v každej kategórii získalo  najlepších 32 pretekárok . Naše gymnastky úspešne bojovali celý rok v troch oblastných a troch celoslovenských kolách, a tak sa väčšine táto nominácia podarila.

V kategórii najmladších žiačok  nás reprezentovali 3 dievčatá. Dievčatá mali zostavy zvládnuté s najvyššou obtiažnosťou . Súťažili vo veľmi vyrovnanej konkurencii dievčat z celého Slovenska. Veľmi pekný výkon v tejto kategórii predviedla Nikol Naodová, ktorá po troch náradiach bola stále na medailových  miestach / prostné – 1.miesto,hrazda – 2.miesto, preskok – 3.miesto/. V záverečnom vyhodnotení jej však ušla i bronzová medaila a to len o 0,03 b. Na 1.mieste sa umiestnila Baňovičová z Interu Bratislava, ktorá mala  len 0,27 b. viac. Michaela Mikušová – sa umiestnila na 9.mieste a Bianka Gajdošová na 24.mieste.

V kategórii mladších žiačok súťažili z Elánu 4 gymnastky. Dievčatá síce tento krát medaily nezískali, ale predviedli veľmi pekné zostavy. V celkovom poradí sa najlepšie viedla Karin Miezgová, ktorá získala 8.miesto, Lucia Benedikovičová – 11.miesto, Nikol Čižnárová – 15.miesto, Naďa Bellová – 23.miesto /na prvom náradí – preskoku bola suverénne prvá so známkou za predvedenie 9,87 b./ .

V kategórii starších žiačok sme mali zastúpenie dvomi dievčatami. Vanesa Neuročná bola na troch náradiach stále na medailových miestach. V záverečnom  hodnotení bola na 5.mieste /k medailovému miestu jej chýbalo 0,54 b. /a Ema Jurenková na 19.mieste.

Vyvrcholenie sezóny ešte čaká dievčatá v Detve a chlapcov v Prešove v decembri.