Gymnastky z Prievidze úspešne absolvovali 1. kolo Slovenského pohára v športovej gymnastike

22. 4. 2016 13:05

Dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza sa uplynulý víkend  zúčastnili 1.kola Slovenského pohára JIPAST v športovej gymnastike v Bratislave. Stretli sa tu gymnastky z celého Slovenska, ktoré boli úspešné na oblastných kolách v konkurencii 255 gymnastiek a vybojovali si postup na celoslovenské kolo. Súťažilo sa v piatich kategóriách, pri čom my sme mali zastúpenie v troch.

Najväčší úspech sme mali v kategórii starších žiačok, kde v konkurencii 26 pretekárok vybojovala Vanesa Neuročná striebro. Na preskoku , hrazde i prostných jej patrilo stále prvenstvo, no napokon ju od prvého miesta delilo 0,52 b. od Zdenky Havlovej z Popradu.Na 11.mieste sa umiestnila Ema Jurenková, 18.miesto Katarína Fábriková .
V kategórii mladších žiačok bola silná konkurencia 36 pretekárok . Z našich bola najúspešnejšia Karin Miezgová, ktorá síce zacvičila na akrobacii druhú najlepšiu zostavu, no v celkovom hodnotení jej to stačilo len na 11.miesto. Umiestnenie ostatných dievčat: 15. – Michaele Mikušová, 18.- Nikol Naodová, 22. – Alexandra Neuročná.
V kategórii najmladších žiačok predviedlo 35 dievčat veľmi vyrovnané a kvalitné výkony. Z našich bola najúspešnejšia Lucia Kráľová, ktorá strácala od medailového miesta len 0,07 b. a od víťazstva 0,43 b. Umiestnenie ostatných dievčat: Tara Miháliková – 12.miesto, Michaela Čižnárová – 25.miesto, Silvia Kupčoková – 28.miesto.
V súčasnom období tréneri a trénerky z Elánu s elánom už majú organizačne pripravené 2.oblastné kolo Slovenského pohára JIPAST , ktoré sa uskutoční už v nedeľu 24.4.2016 v mestskej športovej hale.