Karate FKŠ na majstrovstvách sveta v Dubline

Lorem ipsum dolor sit amet 28. 6. 2016 13:12

Karate FKŠ sa 15. 6. - 19.6.2016 zúčastnilo Majstrovstiev sveta WUKF v Dubline, za účasti 2280 pretekárov zo 40 krajín sveta . Slovensko v celkovom poradí skončilo na 5. mieste náš klub s výpravou 6 pretekárov vybojovalo 4 cenné kovy a to 1. zlatú medailu, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Majsterkou sveta vo svojej kategórií sa stala Kristína Huová, strieborné medaile si vybojovali Lukrécia Lahká a Lukáš Martiš a broznovú medailu získala Dominika Šalamonová v družstvách a vo svojej kategórií skončila na 5. mieste, Marek Pavlák sa prebojoval na 4. miesto a Kristínka Šenková skončila na 6. mieste.

Pretekári potvrdili svoju výkonnosť  a po polročnej náročnej príprave  si zobrali svoje odmeny,  sme nielen spokojní ale aj hrdí na ich výsledky.

Samozrejme chceme poďakovať aj rodičom, ktorí tam spolu s nami cestovali a pomaháli, či už organizačne alebo ako morálna podpora.

V neposlednom rade by sme chceli poďakovať aj mestu Prievidza hlavne za finančnú podporu, ako aj ostatným sponzorom, Porfix, TKBČ, DUKE, INTERSPORT.

Celý team Karate Klubu Prievidza FKŠ ďakuje.