Karatistami roka Chalupčík a Bruňanská

Lorem ipsum dolor sit amet 30. 1. 2017 07:51

Športová škola karate Prievidza v januári pravidelne oslavuje výročie založenia klubu, ktoré je zároveň spojené s vyhodnotením uplynulej sezóny.

Zverenci v minulom kalendárnom roku dosiahli mnoho ocenení a po piatich úspešných rokoch pridali šiesty. Mládež zvíťazila v celkovom hodnotení klubov na všetkých troch pohárových súťažiach Slovenského zväzu karate. Cenné prvenstvo získali aj na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Poprade. Najcennejším skalpom bolo víťazstvo klubu na Polish open, kde zverenci Ivana Horniaka, Igora Kociana, Kataríny Hrdej a Dušany Čiernej porazili reprezentačné výbery Ukrajiny, Dánska, či Malty. Obrovským úspechom bolo tretie miesto Emy Brázdovej na Majstrovstvách Európy kadetov a juniorov v Limassole (Cyprus), či bronz zo série Karate1 Premiere League  Paris open a víťazstvo na Salzburg open. Ďalšie víťazstvá pridali mladšie kolegyne na štýlových európskych šampionátoch Nikoleta Merašická v Nových Zámkoch a Kristína Bruňanská so Simonou Mišejovou v Steyeri (Rakúsko).
Celkovo v roku 2016 prievidzský karatisti vybojovali cez 200 medailových umiestnení. Boli však aj takí, ktorým šťastena nedopriala a titul smoliarky roka si v sezóne 2016 vyslúžila Veronika Masárová. Nováčikom roka sa stal Alex Konečný, ktorý získal na Majstrovstvách Slovenskej republiky 5 zlatých medailí. Karatistom roka sa stal Samuel Chalupčík, ktorý na MSR zvíťazil v konkurenčne najsilnejšej kategórii. Karatistkou roka 2016 je Kristína Bruňanská, ktorá sa stala Majsterkou Slovenska v kata jednotlivkýň a tímov. Na ME Shito- ryu pridala striebro a bronz, na ME Goju- ryu zlato a striebro.
Titul karatista roka si môže vyslúžiť ktorýkoľvek karatista. Záleží len na ňom, ako pristupuje k tréningu, súťaži, a ako sa celkovo správa. Karatista roka nie je ten, čo získal najviac medailí.“ Objasňuje najvýznamnejšiu cenu tréner Horniak.