Karatisti súťažili o pohár riaditeľky CVČ

Lorem ipsum dolor sit amet 19. 1. 2015 10:54

V Prievidzi sa konal 4. ročník prestížnej súťaže, prvé miesto pred Žiarom a Novou Baňou obsadili domáci karatisti.

V CVČ sa predstavilo desať klubov zo Slovenska. Záujem bol veľký, no z kapacitných dôvodov sa v Prievidzi viac klubov predstaviť nemohlo. Súťaž začala elimináciami, neskôr pokračovala finálovým galavečerom, do ktorého sa prebojovali iba tí najlepší pretekári.

Z domácich karatistov vo finále zvíťazil Alexander Lichner. Do súboja o zlato sa prebojovali aj Romana Oboňová so Simonou Frankovou, z víťazstva sa tešila prvá menovaná. Domáce finále predviedli aj Nikola Jakubechová s neskoršou víťazkou Slavomírou Struhárovou. „Boj o najcennejšiu medailu si vyskúšal aj Nováčik roka 2014, Simona Mišejová, ktorá sa však dopustila chyby a musela sa uspokojiť so striebrom,“ uviedla trénerka Dušana Čierna.

Na slávnostnou galavečeri sa udeľovala cenu za Nováčika roka 2014 aj v kategórii chlapcov, prevzal si ju Samuel Chalupčík. Klub ŠŠK Prievidza odovzdal aj cenu Najkrajšie brucho, na internete hlasovala široká verejnosť, zo zaujímavého ocenenia sa napokon tešila Ema Brázdová. V CVČ opäť vyhlásili aj Karatistov roka Športovej školy karate pri Centre voľného času. Určili ich tréneri Dušana Čierna, Ivan Horniak a Katarína Hrdá.

„Karatista roka je osobnosť, ktorá nemá najviac medailí, ale ukáže, že tvrdo trénuje a môže reprezentovať klub a prácu trénerov,“ dodala Čierna. Karatistkou roka 2014 sa nakoniec stala Ľudmila Bačíková, Karatistom roka zas Lukáš Samuel Loch.

Po prvý rok bolo spustené aj online hlasovanie o najpopulárnejšieho karatistu ŠŠK. Túto cenu vyhrala Simona Franková, ktorá získala o 17 hlasov viac ako Ema Brázdová. Tretie miesto obsadila Dušana Čierna. „Opäť sme v klube vyhlásili aj Smoliara roka. Cenu získa ten, ktorý najviackrát prehral o postup do finále, o bod alebo na vlajky. Toto netradičné ocenenie získala Sylvia Mišeje,“ povedala o zaujímavom ocenení a na záver dodali všetci tréneri: „Ďakujeme riaditeľke CVČ Božene Gatialovej, taktiež mestu Prievidza a športovej komisii. Najväčšie poďakovanie patrí rodičom, ktorí sa starali o priebeh súťaže a občerstvenie.“

Karatisti ŠŠK Prievidza privítajú v klube aj ďalších nových záujemcov, ktorí si informácie môžu nájsť na facebook a webovej stránke ŠŠK Prievidza.