Medzinárodný basketbalový turnaj BASKET CUP PRIEVIDZA 2014

3. 6. 2014 08:44

V dňoch 23.5 -25.5.2014 sa v Prievidzi uskutočnil druhý ročník basketbalového turnaja žiakov  Basket Cup Prievidza za účasti družstiev zo Slovenska, Česka a Srbska. Domáce družstvo Baník Cigeľ Prievidza, BK  Inter Bratislava, z družobného mesta TJ Šumperk, Snakes Ostrava, KK Bačka Topola, KK Nika Subotica.

V piatok  naše družstvo odohralo hneď úvodný zápas proti KK Nika Subotica. Za podpory zaplneného hľadiska telocvične ZŠ S. Chalupku ,sa domáci hráči pustili do súpera zo Srbska bez rešpektu. Od úvodných minút  sme boli lepší vo všetkých činnostiach,  agresívnou hrou sme si vybudovali už v prvej štvrtine deväť bodový náskok, ktorý sa nám darilo počas zápasu ešte zvýšiť a tak, v poslednej štvrtine mohol domáci tréner  pre striedať všetkých hráčov.

BANÍK  CIGEĽ  PRIEVIDZA – KK  NIKA  SUBOTICA   85:54  (28:17,22:11,23:15,12:11)
Body: Záborský 26, Hromada B. 14, Hromada J. 11, Hronský 7, Šturcel 7, Urban 5, Lacko 4, Hrabovský 3, Zahradár I. 2, Hupka 2, Leporis 2, Halfon 2.
Druhý piatkový zápas domáce družstvo Prievidze odohralo proti TJ Šumperk.  V príjemnej atmosfére či už na ihrisku , alebo v hľadisku, sa hral zápas družobných miest Slovenska  a Česka. Naši chlapci nenechali nič na náhodu a vyhrali aj tento zápas. Súpera treba pochváliť za bojovný výkon, hlavne od druhej štvrtiny,ale tiež za to, že na jeho hre bolo vidieť od minulého roka zlepšenie.

BANÍK  CIGEĽ  PRIEVIDZA –  TJ  ŠUMPERK  80:55   (30:10,20:19,20:18,10:18)
Body: Záborský 18, Šturcel 14, Hromada B. 13, Hronský 9, Rozenberg 7, Halfon 6, Hromada J. 4, Hrabovský 2, Vaško 2, Zahradár I. 2, Leporis 2, Zahradár P. 1.
V sobotu na naše družstvo čakal druhý súper zo Srbska ,KK Bačka Topola.  Minulý rok skončili na treťom mieste a tak sa očakával kvalitný zápas. Súper hral veľmi dobre prvé dve štvrtiny. Po prestávke však hráči Prievidze do tretej štvrtiny nastúpili koncentrovane, zlepšili hlavne obranu a rozhodli o svojej tretej výhre na turnaji. O dobrej hre v útoku svedčí prvá nastrieľaná stovka.

BANÍK  CIGEĽ  PRIEVIDZA –  KK  BAČKA TOPOLA   102:78  (26:19,25:23,30:20,21:16)
Body: Záborský 22, Hromada B. 17, Hrabovský 17, Rozenberg 11, Hronský 10,Halfon 8, Šturcel 8, Leporis 4, Hromada J. 3, Urban 2.
Od úvodných minút bolo jasné, kto dnešný zápas vyhrá. Od polovičky tretej štvrtiny sa dostali do hry aj hráči, ktorý odohrali na turnaji menej minút a pre niektorých to bol prvý súťažný zápas v ich zatiaľ krátkej basketbalovej kariére. Aj títo hráči nám ukázali, že vedia hrať basketbal a že sú a aj budú platnými hráčmi nášho družstva.
BANÍK  CIGEĽ  PRIEVIDZA –  BK  INTER  BRATISLAVA   103:75 (31:15,33:16,20:24,19:20)
Body: Hronský 16, Hromada B. 15, Hrabovský 12, Zahradár P. 8, Šturcel 8, Rozenberg 8, Urban 8, Záborský 6, Lacko 5, Leporis 5, Halfon 4, Zahradár I. 4, Vaško 2, Prokopovič 2.

V nedeľu sme  hrali proti  družstvu z Ostravy, Snakes Ostrava. Už z iného turnaja, kde sme súpera videli hrať, sme vedeli, že to bude náročný zápas. Aj keď sme doteraz ešte neprehrali na turnaji žiadny zápas , prvenstvo sme nemali ešte isté. V prípade prehry o viac ako 15 bodov, sme mohli skončiť aj druhý. V prvej a aj v druhej štvrtine,sme si dokázali vytvoriť niekoľko bodový náskok. No v tretej sa chlapci trošku uspokojili, prestali hrať svoju hru  a dovolili súperovi náš náskok  zmazať. V závere zápasu ale zabrali a dokázali veľmi kvalitného súpera poraziť. Nie nadarmo sa hovorí, že to najlepšie na koniec. A to sa potvrdilo aj v tomto poslednom zápase. Na túto vekovú kategóriu veľmi kvalitný zápas oboch družstiev.

BANÍK  CIGEĽ  PRIEVIDZA –  SNAKES  OSTRAVA  81:75  (26:20,22:18,16:22,17:15)
Body: Hromada B. 26, Záborský 18, Hrabovský 14, Hronský 11, Halfon 6, Rozenberg 2, Šturcel 2,  Hromada J. 2.

Tak ako v predchádzajúcom  ročníku, aj tento rok  sa  družstvo p. trénera Ľuboša Jelačiča bez straty zápasu stalo celkovým víťazom turnaja.