Mladí šachisti súťažili na zimnom turnaji

Lorem ipsum dolor sit amet 10. 2. 2016 13:50

Šachový klub Prievidza v spolupráci s Centrom voľného času Spektrum Prievidza usporiadali Zimný šachový turnaj v rapid šachu chlapcov a dievčat v kategóriách do 8, 11 a 14 rokov. Poďakovanie patrí aj Mestu Prievidza, ktoré toto podujatie finančne podporilo.

Na turnaji, zaradenom do seriálu GPX mládeže SŠZ a Majstrovstiev Trenčianskeho kraja mládeže, sa zúčastnilo spolu 95 mladých šachistov takmer zo všetkých krajov Slovenska. Prišli si zahrať svoju obľúbenú hru a zabojovať o dôležité body v boji o postup do finále. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, každý hráč mal 15 minút na partiu. Mladí hráči tak mali príležitosť vyskúšať svoje šachové zručnosti v súbojoch so svojimi rovesníkmi.

Celkovým víťazom turnaja GPX sa stal ONDREJ FRANKO (Martinská šachová akadémia) pred LUKÁŠOM ZUMRIKOM (Martinská šachová akadémia a DÁVIDOM PETREKOM (ŠK Slovan Bratislava), všetci so ziskom 6b. Pri rovnosti bodov rozhodovalo o konečnom poradí pomocné hodnotenie, zohľadňujúce bodový zisk jednotlivých súperov každého hráča. Najlepšími šachistami z Prievidze sa stali: ADAM BENJAMÍN PLŠEK, ktorý so ziskom 5b obsadil celkové 13. miesto a MARTINA KRAHULCOVÁ, ktorá so ziskom 4b obsadila celkové 24. miesto. Najmladším účastníkom turnaja bol 6-ročný MICHAL MAROŠI z Prievidze, ktorý získal veľmi pekné 3 body.