Pikniková zóna rozšírená17. 7. 2015 10:15

Prievidžania, ktorí nechodia cez víkendy na chatu, si už zvykli navštevovať blízky mestský park. Ten za posledné obdobie zlepšil svoj výzor a ponúka aj viaceré možnosti, ako aktívne tráviť voľný čas.

Po viacerých požiadavkách obyvateľov, ktoré smerovali k neustále obsadeným ohniskám v piknikovej zóne sa mesto Prievidza rozhodlo piknikový priestor postupne rozširovať. „Sme si vedomí toho, že ľudia s veľkou obľubou využívajú Mestský park na opekanie a oddych práve v piknikovej zóne. Viacero obyvateľom poukazovalo na skutočnosť, že existujúce ohniská sú v prípade pekného počasia neustále obsadené. Nás ich vyťaženosť teší, no na strane druhej sme museli túto skutočnosť riešiť,“ podotkla primátorka mesta Katarína Macháčková.

Pikniková zóna bude rozšírená celkovo o dve ohniská so sedením. Náklady na tieto práce sú nulové, pretože ich v rámci dobrovoľníctva pre mesto vybudovali rybári z Mestskej organizácie Slovenského zväzu v Prievidzi.

V rámci brigády bolo okrem uvedených prác zabezpečované čistenie jazierka od popadaných drevín, konárov a čistenie nápustného systému samotného jazierka.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri