Preteky v športovej gymnastike v mestskej športovej hale

Lorem ipsum dolor sit amet 24. 11. 2015 09:36

Gymnastický klub Elán Prievidza bol v nedeľu 15.11. 2015  hostiteľom 3. kola Slovenského pohára „C“ JIPAST pre chlapcov aj dievčatá v Mestskej športovej hale na veľkej palubovke. Dievčatá sa na 3. kolo museli kvalifikovať z oblastných kôl, pre chlapcov bola účasť otvorená.

Celkove sa tu stretlo 106 dievčat z 15 klubov Slovenska v piatich kategóriách a 7 chlapcov zo 4 klubov v dvoch kategóriách.
    Zastúpenie mali aj domáce pretekárky, ktorým však o vlások utiekla medaila , a tak na stupni víťazov stáli hosťujúce pretekárky.

Výsledky najmladšie žiačky :
1. miesto: Sofia Baňovičová /AŠK Inter Bratislava – 47,90 b./
2. miesto: Daniela Husáková /ŠK ŠG GY-TA POPRAD – 47,25b./
3. miesto: Adelka Macková /KŠG L. Mikuláš – 46,69 b./
Umiestnenie domácich pretekárok: 4. miesto - Nikol Naodová - 46,32 b., 9. miesto – Michaela Mikušová, 26. miesto – Tara Miháliková, 29. miesto – Bianka Gajdošová.

Výsledky mladšie žiačky:
1. miesto: Natália Jamnická /KŠG L.Mikuláš – 50,12 b./
2. miesto: Rebeka Handulová /ŠK ŠG GY-TA POPRAD – 50,00 b./
3. miesto: Simone Žoldáková /ŠK ŠG GY-TA POPRAD – 49,80 b./
Umiestnenie domácich pretekárok: 6. miesto - Nikol Čižnárová - 49,40 b., 8. miesto – Karin Miezgová, 10. miesto – Naďa Bellová, 11. miesto – Lucia Benedikovičová.

Výsledky staršie žiačky:
1. miesto: Tatiana Ondrušková /GK Pavlo Trenčín – 51,70 b./
2. miesto: Pavla Čongvová /ŠK ŠG GY-TA POPRAD – 51,26 b./
3. miesto: Natália Gulová /ŠK ŠG GY-TA POPRAD – 50,98 b./
 Umiestnenie domácich pretekárok: 4. miesto – Vanesa Neuročná - 50,50 b., 18. miesto – Amália Bohňová, 20. miesto – Ema Jurenková, 24.miesto – Nina Hutárová.
    V kategórii junioriek a žien naše dievčatá nemali zastúpenie.

Naopak v chlapčenských zložkách sme mali zastúpenie práve v kategórii juniorov, kde si zlatú medailu vybojoval Ľubomír Choleva – 58,45 b., 2. miesto – Martin Čižmár /Gymnastik Košice – 57,40 b./, 3. miesto – Adam Tóth /TJ Sokol Bratislava – 50,10 b./.

V záverečnom hodnotení klubov si naše dievčatá predsa len vybojovali medailu. Víťazné kluby:
Zlato - KŠG Handlová 371,3 bodu
Striebro - ŠK ŠG GY-TA Poprad 343,87 bodov
Bronz - GK Elán Prievidza 343,42 bodov.

Gymnastky z Elánu ešte čakajú posledné preteky tejto sezóny posledný novembrový víkend - Majstrovstvá Slovenska v Bratislave. Veríme, že budú pre nich úspešné.