Prievidzká Športová škola karate najlepšia v Poľsku

Lorem ipsum dolor sit amet 11. 10. 2016 10:40

Cez víkend 7.-9. októbra sa v poľskom Bielsku-Biala konal doposiaľ najväčší turnaj karate. V konkurencii 1659 pretekárov zo 146 klubov a 32 krajín sveta sa Športová škola karate stala najlepším klubom turnaja, porazila aj národné reprezentačné výpravy z Dánska, Poľska či Ukrajiny.

V kata dominovali Prievidžania
V kata kadetiek zvíťazila Vanda Vaňová, medzi juniorkami Nikoleta Merašická a medzi ženami do 21 rokov Ľudmila Bačíková. Svoju dominanciu dievčatá potvrdili aj v tímovej súťaži, keď zvíťazili medzi ženami aj medzi juniorkami. Mladšie kolegyne sa snažili napodobniť výkony reprezentačných kolegýň. V súťaži jednotlivkýň striebro vybojovala Laura Líšková a bronz Simona Mišejová medzi 10- ročnými dievčatami, rovnako bronz pridala Kristína Bruňanská v kategórii do 14 rokov. Kombinácia dievčat, Lišková, Mišejová a Vargová zvíťazila v tímovej súťaži do 12 rokov, do 14 rokov skončili s Bruňanskou druhé.

V kata chlapcov sa tesnými víťazstvami prebojoval do finále 11 ročných chlapcov Matej Kocian, kde zvíťazil rovnako tesne 3:2. Menej šťastia mal Lukáš Loch, ktorý prehral po chabe o postup do finále s bielorusom 2:3 a o bronz zvíťazil 3:2.  Medzi 9 ročnými chlapcami dominoval Martin Mikulec, ktorý o postup do finále zdolal Chalupčíka, ktorý nakoniec vybojoval bronz.
„S výkonmi kata som maximálne spokojná, v každej kategórii v ktorej naši pretekári nastúpili, tak bodovali. Páčil sa mi prístup Bruňanskej, za cieľ si dala poraziť slovenské konkurentky, v tímoch sa jej to síce nepodarilo, ale o bronz zdolala Mrázovú, čo si cení viac ako samotné víťazstvo.“ Uzatvára trénerka Čierna.

Úspešní aj v kumite

V kumite kadetov do 52 kg v konkurencii 51 zápasníkov vybojoval bronz. Po tretí krát na Polish open zvíťazil Michal Zaťko. „Konkurencia bola nie len početná, ale aj kvalitná, musíme sa začať orientovať viac na severské krajiny, ktoré napredujú, ich pretekári sú veľmi dobre technicky, kondične ale najmä takticky pripravení a to od nás vyžaduje ešte viac práce.“ Dopĺňa k športovému zápasu tréner Horniak.
Majstrovstvá sveta v Linzi s Prievidzskou účasťou
Koncom októbra sa v Linzi budú konať majstrovstvá sveta seniorov. Cez nominačné turnaje sa na súťaž prebojovalo družstvo kata v zložení Ľudmila Bačíková, Ema Brázdová a Nikoleta Merašická. Členkou realizačného tímu a koučom Slovákov v kata bude Dušana Čierna.

1. miesto kata kadetky Vanda Vaňová (počet pretekárok 29)
1. kolo     Vaňová – Sobaleva (BLR) 3:2
2. kolo     Vaňová – Tomyczik (POL) 5:0
3. kolo    Vaňová – Placek (POL) 5:0
4. kolo    Vaňová – Nižynska (POL) 4:1
5. kolo     Vaňová – Varabei (BLR) 5:0

1. miesto Nikoleta Merašická (počet pretekárok 20)
1. kolo     Merašická - Ratajska (POL) 5:0
2. kolo     Merašická - Flis (POL) 5:0
3. kolo     Merašická - Gawel (POL) 5:0