Prievidzské športové gymnastky z Elánu vybojovali pohár

20. 9. 2013 07:47

V nedeľu sa na palubovke Niké aréna  uskutočnilo  3.kolo Slovenského pohára JIPAST v športovej gymnastike dievčat. Celkove sa tu stretlo 73   dievčat z 9 oddielov Slovenska  / Prievidza, Handlová, Bratislava,  Šenkvice, Martin, Topoľčany, Zákamenné ,Trenčín, Poprad /  vo veku od 5 do 18 rokov. Pretekali  na 4 náradiach  vo voľných zostavách s povinnými prvkami. Domáce pretekárky z Gymnastického klubu Elán Prievidza svojimi dosiahnutými výsledkami preukázali úspešný štart v jesennej sezóne.

V kategórii predškoláčok nás reprezentovalo 10 pretekárok. Dievčatá v porovnaní s výsledkami na jar dosiahli výrazné zlepšenie, veď každá z nich sa posunula minimálne o tri priečky vyššie.

Povinné zostavy zvládli a umiestnil sa takto:
Nikol Naodová – 3.miesto,Petra Schlossárová - 4.miesto, Vanda Wäldlová – 6.miesto, Ruth Šillerová – 7.miesto,Bianka Gajdošová – 8.miesto, Linda Šeböková- 9.miesto, Tara Mihalková a Lucia Králová – 10.miesto, Elly Lednická  – 13.miesto a Emily Bohňová skončila na 14.mieste.

V kategórii prípravky gymnastky z Elánu si svojim bezchybným výkonom a vysokou obtiažnosťou vybojovali všetky medailové miesta v poradí: bez zaváhania triumfovali
Prípravka : 1.miesto -  Drabantová Kristína,  2.miesto –Nikol Čiznárová , 3.miesto – Alica  Čavojská . V prvej polovici sa umiestnili aj ostatné dievčatá : 7.Naďa Bellová, 8.Katarína Fábriková, 10.Lucia Benedikovičová, 12.Karin Miezgová .

V  kategórii mladších žiačok sa konečne po dvoch kolách zaskvela zlatá medaila a pohár u  Vanesy Neuročnej.Vymnila si tak miesto s pretekárkou z Popradu,Pavlou Čongvovou ,ktorá ju naposledy pripravila o medailu.
Umiestnenie ostatných  dievčat z Elánu:7.miesto - Nina Hutárová ,10.miesto – Ema Jurenková,15.miesto Natália Lacková, 17.miesto - Ivana Bohňová .

V kategórii starších žiačok bola najúspešnejšia Nina Čižmárová na 7.mieste . Ostatné dievčatá sa umiestnili takto: Zuzana Vavrová – 12.miesto, Júlia Švecová – 13.miesto a Erika Martiňáková – 14.miesto . Za juniorky opäť pretekala Simona Matyová a skončila na 4.mieste.

V záverečnom hodnotení sa na stupni víťazov objavili ešte ďalší členovia  GK Elán . V súťaži družstiev vďaka bodovaniu dievčat v každej kategórii prievidzské gymnastky získali najviac bodov – 373,0 b. a tak sa zo zlatého  pohára tešili trénerky Bohňová, Prágerová, Neuročná, Lehotová a tréner Greguška. Druhé miesto s počtom 270,00 b. získal KŠG Handlová a tretie miesto patrilo gymnastkám z Topoľčian, ktoré mali 242,25 b.

Dievčatá čaká v tomto roku ešte jedno zápolenie a to na Majstrovstvách Slovenska, ktoré bude v novembri v Trenčíne. Dievčatám budeme držať palce , aby obhájili svoje výkony na posledných pretekoch v tomto roku vo svoje kategórii, lebo mnohé z nich už budúci rok prejdú do vyššej kategórie s náročnejšími prvkami.