Prievidzský cyklistický tím 3athletic boduje na rôznych pretekoch

29. 9. 2016 13:45

Prievidzský cyklistický tím 3athletic sa pravidelne objavuje na popredných priečkach v rôznych kategóriách cyklistických pretekov. V týchto dňoch jeho jazdci bodovali na pretekoch Sagantour ale aj na celoslovenskom pohári. Úspech klubu vystihuje víťazstvo Damiána Bystráka v pretekoch Ružomberské schody.

Sagantour
V nedeľu 25. septembra sa skončili prestížne preteky Sagantour. Po záverečnom 9. kole v Súlove skončil jeden z prievidzských jazdcov tímu 3athletics iba 13 ročný jazdec Jakub Barcík v kategorii starší žiaci na vynikajúcom druhom mieste. Celkovo sa medzi širokou konkurenciou na seriáli Sagantour umiestnil druhé miesto. Ďalší z prievidzských jazdcov, Damián Bystrák, v kategórii mladší žiaci obsadil na Sagantour celkovo ôsme miesto.

Celoslovenský pohár v cyklistike
Tím 3athletics reprezentoval Prievidzu aj na celoslovenskej súťaži v cyklistike všetkých mládežníckych kategórií Slovenský pohár. Jakub Barcík obsadil na pretekoch celkovo šieste miesto. Jeho úspech je podčiarknutý hlavne etapovými umiestneniami. Napríklad štvrté miesto získal na etapovom preteku v Nitre. V ďalších etapách sa dokonca umiestnil v prvej trojke na druhom a treťom mieste. Ďalší mladý cyklista Adrián Gádrlík obsadil na Slovenskom pohári v celoslovenskej konkurencii výborné 43. miesto. Popredné etapové umiestnenia týchto jazdcov už v mladom veku dávajú prísľub vstupu medzi celoslovenskú cyklistickú elitu.

Poďakovanie
Profesionálna cyklistika je pomerne finančne náročný šport. Ako v tejto veci pripomína jeden z rodičov mladého jazdca Jakuba Barcíka, účasť na rôznych súťažiach si vyžaduje najmä finančné prostriedky. Športový klub 3athletics sa zúčastňuje na všetkých významných pretekoch ako je napríklad Sagantour. „Síce je účasť na pretekoch značne finančná záťaž hlavne pre rodičov jazdcov, aj týmto spôsobom sa chceme poďakovať mestu Prievidza za finančnú dotáciu ktorá bola pridelená nášmu športovému klubu. Pomoc mesta je pre naše pôsobenie významnou podporou, “ vysvetľuje Barcík. Mesto Prievidza dalo v tomto roku dotáciu klubu 3athletics vo výške 960 eur.

O tíme
Prievidzský športový klub 3athletics je zameraný okrem iných športov aj na cyklistiku. Jeho jazdci sa pravidelne zúčastňujú na významných pretekoch horských alebo cestných bicyklov, ale aj na cyklokrosových tratiach. V týchto dňoch sa členovia tímu pripravujú na školskú akciu v cyklokrose na ZŠ Energetikov. V areáli školy dňa 21. októbra 2016 o 13.00 h radi privítajú hlavne žiakov všetkých ročníkov základných škôl, ktorí sa chcú stať súčasťou profesionálnej cyklistiky. Svoju kariéru tak deti môžu začať práve na tejto akcii ako noví členovia tímu 3athletics.