Príprava na Majstrovstvá sveta

Lorem ipsum dolor sit amet 2. 6. 2015 09:12

V sobotu 30.5.2015 sa v Bratislave konal Európsky pohár mládeže - 19.ročník SLOVAKIA YOUTH OPEN 2015, na ktorom mali zastúpenie aj karatisti Športovej školy karate pri Centre voľného času.

Zverenci Ivana Horniaka, Kataríny Hrdej a Dušany Čiernej opäť potvrdili, že patria na medzinárodnú scénu a z turnaja priniesli celkovo 11 medailových umiestnení (3-3-5). Turnaj bol zaradený do prípravy na Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov, ktoré sa budú konať v novembri v Indonézii.
Juniorky s plným bodovým ziskom
V kata družstvách junioriek si neohrozene počínalo družstvo v zložení Brázdová, Bačíková a Merašická. Zvíťazili na reprezentantkami Česka a potom Trenčína. Na druhej strane pavúka im sekundovali mladšie kolegyne Jakubechová, Struhárová a Oboňová, ktoré však v boji o finále prehrali s Trenčankami. V dueli o bronz boli úspešné s reprezentantkami Rakúska. V individuálnych kategóriách sa vo finále junioriek stretli Bačíková a Brázdová. Z víťazstva sa tešila aktuálna Majsterka Európy Brázdová. V kadetke dominovala Nikoleta Merašická, ktorá svojimi presvedčivými výkonmi valcovala svoje súperky. V štartovej listine tejto kategórie nastúpili aj novicky Vanda Vaňová a Slavomíra Struhárová, ktoré však na skúsenejšie pretekárky nestačili a zo súťaže odišli len s cennými skúsenosťami.
Árvová konečne vo finále
Stabilné výkony v kumite podáva Romana Árvová. „Romanka je oproti svojim súperkám rýchla a konečne nebola diskvalifikovaná za kontakty súperiek. Vo finále prehrala na vlajky. Do budúcna v nej vidím veľký potenciál,“ hovorí tréner kumite Ivan Horniak. Na medailu v kumite sa po remíze a prehre na vlajky nepodarilo dosiahnuť Matejovi Juríkovi a Lukášovi Lochovi.
Bronzy a zemiakové umiestnenia
Bronz v kata starších žiakov vybojoval v silnej konkurencii Lukáš Loch. Napravil si tak skóre s reprezentantmi ŠŠK Bratislava, ktorým na MSR podľahol. Najprv vyradil Hrčku a v boji o bronz oplatil prehru Škulcovi. Lichner pridal bronz v kumite najťažšej hmotnostnej kategórii. Bronz mladších dorastenkách vybojovala po peknom výkone Nikola Jakubechová. S finalistkou Čukanovou prehrala tesne 3:2.
Nová generácia
V najmladšej kategórii chlapcov svoje prvé veľké finále zažil Adam Halaška. V kata podľahol len majstrovi Slovenska a v kumite vybojoval bronz. „Sezónu žiakov ukončili Majstrovstvá Slovenska a tento turnaj bol len doplnkový. Naopak sa začína sezóna kadetom a juniorom, ktorí sa pripravujú na MS v Indonézii. Zahájili sme kondičnú prípravu v spolupráci s Mestskou políciou, ktorá nám umožnila využívať ich posilňovňu. Do konca školského roka nás čakajú Majstrovstvá Európy regiónov v Paríži, potom regionálne majstrovstvá v Žarnovici, Austrian junior open a skúšky technickej vyspelosti, po ktorých si môžeme na chvíľu vydýchnuť,“ uzatvára nabitú sezónu trénerka Čierna.