Šesť prievidzských karatistiek získalo zlato na GP Slovakia 2018

Lorem ipsum dolor sit amet 15. 3. 2018 09:08

Cez víkend sa konala 38. GP Slovakia. V krásnych priestoroch Národného tenisového centra sa predstavilo rekordných 1930 pretekárov z 26 krajín sveta.

Nechýbali ani zástupcovia Športovej školy karate Prievidza. Darilo sa hlavne skúsenejším pretekárkam.
Súťaž družstiev s prehľadom vyhrali ženy (Bačíková, Brázdová, Merašická), keď vo finále zdolali reprezentantky z Českej republiky jasne 5:0. Medzi juniorkami sa v peknom svetle predviedlo družstvo v zložení Jakubechová, Vaňová, Bruňanská, keď zdolali pretekárky Ekonómu Trenčín.
V individuálnej kategórii však také výrazné neboli. Ema Brázdová vo finále podľahla Rakúšanke 2:3. S rovnakou pretekárkou v súboji o postup do finále prehrala Merašická a musela sa uspokojiť s bronzom.
V mládežníckych kategóriách Prievidžania postupovali cez úvodné kolá, ale v zlomových súbojoch podľahli tesne 2:3.
„Sezóna je dlhá a únavná, čo sa podpísalo na slabších výkonoch v individuálnych kategóriách. Navyše nás oslabili chrípky a prechladnutia. Je vidieť, že konkurencia nezaháľala a my nesmieme poľavovať. Preto dúfam, že sa naši rýchlo otrasú a začnú na sebe opäť pilne pracovať.

Výsledky 38th GP Slovakia:1. miesto kata tím ženy Bačíková, Brázdová, Merašická
1. miesto kata tím juniorky Jakubechová, Vaňová, Bruňanská
2. miesto Ema Brázdová kata ženy U21
3. miesto Nikoleta Merašická kata ženy U21
7. miesto Simona Mišejová kata dievčatá U14
Gratulujeme a prajeme veľa motivácie do ďalšieho tréningu...
Foto (c) Palo Škorvánek.

Líšková Laura zlatá na Orava cupe
Na orave sa konal tadičný turnaj Orava cup 2018, ktorý bol zaradený do plánu prípravy mládežníkov Športovej školy karate Prievidza.