Športová škola karate Prievidza naj zahraničným klubom turnaja

14. 5. 2014 13:14

Dňa 3.5.2014 sa karatisti Športovej školy karate Prievidza zúčastnili rovno dvoch turnajov. Začiatočníci Memoriálu Jozefa Juhaňáka v Žiari nad Hronom, skúsení pretekári otvorených majstrovstiev Moravy a Slezka v Českom Jeseníku.

Na Majstrovstvách Moravy a Slezska o tituly majstra bojovali pretekári z vyše 30 kubov Česka, Slovenska a Poľska. Súťaž sa tradične rozbehla disciplínami kata. O prvé zlato sa v kategórii starších žiačok postarala Romana Oboňová. Po dlhšej chorobe sa popasovala aj s majsterkou Česka Brejchovou. Po štyroch vyhratých kolách zaslúžene získala titul. Vo vyššej vekovej kategórii mladších dorasteniek sme mali hneď dve zástupkyne. Obom sa stala osudná česká reprezentantka. Nikola Jakubechová a Slavomíra Struhárová jej podľahli len o jednu zástavku a to pomerom 3:2. Slavomíra prehrala s Češkou o postup do finále a získala bronz. Z druhej strany pavúka sa do finále prebojovala Nikola, ktorá sa musela uspokojiť so striebrom. V kata starších dorasteniek jasne dominovala Nikoleta Merašická, obhájila tak minuloročný titul. V kumite do 27 kg nedal šancu bodovať svojim súperom Michal Zaťko. Víťazil jasným bodovým náskokom pred uplynutím časového limitu 8:0. Na zastávky v kumite dievčat do 30 kg prehrala svoj finálový zápas Sylvia Mišeje.
S konečným ziskom troch zlatých dvoch strieborných a jednej bronzovej medaile sa Športová škola pri Centre voľného času Spektrum Prievidza stala najúspešnejšou zahraničnou výpravou majstrovstiev. Stalo sa tak aj napriek tomu že chýbali medailové stálice Lukáš Samuel Loch, Samuel Dušička a Alexnder Lichner. Pre zranenie neštartovala ani Simona Franková.

Začiatočníci rovnako úspešní v Žiari nad Hronom

V tom istom čase sa zverenci Kataríny Hrdej, Ivana Horniaka a Dušany Čiernej po prvý krát postavili na súťažné tatami v Žiari nad Hronom. Najúspešnejšou bola Simona Mišejová, ktorá dokázala v kumite mladších žiačok poraziť všetky svoje súperky. V kumite dorastencov získal striebro po dvoch vyhratých a jednom prehratom zápase Adrián Kožuch. Rovnako striebro si v kata po prehre s domácim pretekárom odniesol Peter Orem. Peter však dokázal bodovať ziskom bronzu aj v kategórii kumite mladších žiakov. Bronz získal v kumite starších dorastencov Tomáš Kubala.
Brázdová, Merašická a Bačíková nevycestujú do Turecka
V tureckom Izmire sa budú konať 7. A 8. Júna 12. Majstrovstvá regiónov. Proti sebe nastupujú len družstvá z rôznych kútov Európy. Do nominácie sa prepracovali aj prievidzské reprezentantky, no pre vysoký účastnícky poplatok sa súťaže nezúčastnia.

Autor: Dušana Čierna