Športová škola karate Prievidza vyhrala prvé kolo Stredoslovenského pohára

Lorem ipsum dolor sit amet 7. 11. 2016 10:28

Cez víkend 5. novembra sa v tvrdošínskej športovej hale konalo 1. Kolo Stredoslovenského pohára karate detí a Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate kadetov a juniorov.

V konkurencii 326 pretekárov z 36 klubov Slovenska sa reprezentanti Ivana Horniaka, Kataríny Hrdej a Dušany Čiernej predstavili v dobrom svetle. V celkovom hodnotení klubov zvíťazili s 26 medailami (8-8-10) a pred druhým MŠK Žiar nad Hronom vedú o 6 bodov.

1. miesta: Brázdová Ema, Konečný Alex, Mišejová Simona, Vaňová Vanda, Zaťko Michal, Urgošík Šimon, Lišková Laura; 2. miesta: Halaška Adam, Chovanec Jakub, Jakubechová Nikola, Kožuch Adrián, Loch Lukáš Samuel, Masárová Veronika, Mikulec Martin, Vargová Lea; 3. miesta: Chalupčík Samuel, Bruňanská Kristína, Kožuch Adrián, Loch Tomáš, Masárová Veronika, Mikulec Martin, Titka Peter, Urgošík Šimon
Po prvý krát sa nám podarilo zvíťaziť v celkovom hodnotení klubov na Stredoslovenskom pohári karate. Po šiestich rokoch fungovania je to skvelý výsledok, pretože súťaž bola pre všetky vekové kategórie a my ešte nemáme dochovaných kadetov a juniorov (14 a viac rokov), tiež nám v klube absentuje kategória mladších žiačok (6-9 rokov), no aj tak sa nám podarilo zvíťaziť. Pre niektoré deti to bola prvý súťažná previerka v sezónne. Máme však veľmi silnú konkurenciu zo Žiaru, Nitry, či Popradu a preto nesmieme zaspať, ale pokračovať v nasadenom tempe. Je to skvelá tímová práca detí a rodičov, ktorí sú ochotní venovať svoj voľný čas,“ hodnotí trénerka ŠŠK Dušana Čierna.
Karatistov ŠŠK Prievidza pri Centre voľného Času Spektrum najbližšie čaká nominačný turnaj Kachikan cup v Nitre, 2. Kolo Slovenského pohára kadetov a juniorov rovnako v Nitre a Majstrovstvá Slovenska v Trnave (december).

Juniorské družstvo v top 8 sveta medzi ženami
Uplynulý týždeň (26.-30.10.) sa v rakúskom Linzi konali 23. Majstrovstvá sveta karate seniorov WKF. Na najväčšom a najprestížnejšom turnaji karate smie štartovať len jeden reprezentant za krajinu. Cez nominačné sito si miestenku na šampionáte vybojovalo mladé prievidzské družstvo v zložení Ema Brázdová, Ľudmila Bačíková, Nikoleta Merašická a trénerka Dušana Čierna.
1. kolo Slovensko – Kanada 5:0
2. kolo Slovensko – Ukrajina 5:0
3. kolo Slovensko – Taliansko 0:5
Pred prvým kolom sme boli nervózne, predsa len to bol náš prvý seniorský šampionát. Rozlosovanie sme mali aj dobré aj zlé, s Kanadou a Ukrajinou sme už vyhrali, takže do prvých dvoch kôl sme si verili, no nesmeli sme spraviť chybu. Napokon sme ich aj vyhrali no v treťom kole sme narazili na tím Talianska, strieborné medailistky z posledných majstrovstiev. Na prípravných turnajoch sme s nimi prehrali a ani tu sa nám nepodarilo zvíťaziť. Talianky skončili nakoniec tretie. Odniesli sme si ale veľmi dobrý pocit, dostať sa na prvom šampionáte do tretieho kola vôbec nie je zlé,“ konštatuje najlepšia prievidzská reprezentantka kata Ema Brázdová.