Športová škola karate tretia v pohárovej súťaži

22. 3. 2013 10:14

V Žiline sa konalo záverečné kolo Pohára Stredoslovenského zväzu karate spojené s turnajom Grand Prix Žilina. V jednotlivých kategóriách nastúpilo 502 pretekárov z 53 klubov Slovenska, Čiech a Poľska.

O ďalší úspech sa postarali prievidzskí karatisti zo Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum. V záverečnom kole stredoslovenského pohára v Žiline si okrem titulov vybojovali  pätnásti karatisti aj nominácie na majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa budú konať v máji na domácej pôde. Prievidzský klub skončil v celkovom hodnotení z 53 klubov Slovenska na treťom mieste.

Jedenásť medailí

Podujatie bolo pre vekové kategórie do 14 rokov zároveň nominačným turnajom na majstrovstvá republiky, ktoré sa budú konať 18. mája v Niké aréne. Zverenci Kataríny Hrdej, Dušany Čiernej a Ivana Horniaka v celkovom hodnotení klubov po troch kolách dotiahli ŠŠK s celkovým počtom 11 medailí (3 zlaté, 5 strieborných, 3 bronzové)  na tretie miesto.
„Naša výprava na tomto turnaji bola veľmi úspešná aj vďaka tréningovým podmienkam, ktoré nám vytvára Centrum voľného času Spektrum v Prievidzi a samotné mesto. Zisk pohára je pre nás všetkých skvelou odmenou,“ priblížila Čierna.  „V disciplíne kata sa najviac darilo Samuelovi Dušičkovi, ktorý sa stal majstrom Stredoslovenského zväzu karate a kadetkám Brázdovej - Talentu novej Európy, ktorá vo finále zvíťazila nad Bačíkovou,“ doplnila Čierna. O jedinú medailu pre ŠŠK v kategórii seniorov sa postaral strieborný Ján Hudec. Bronz v kata ďalej vybojovali mladé nádeje Nikoleta Merašická a Romana Oboňová. O bronz prehrali Romana Árvová, Peter Mihálik a Peter Orem.

Oboňová s titulom

Prievidžanom sa darilo aj v disciplínách kumite. V starších žiačkach nenašla premožiteľku Romana Oboňová, ktorá si po napínavom finálovom zápase okrem veľkého pohára odniesla domov aj titul Majsterky Stredoslovenského zväzu karate. V kategórii mladších žiačok nad 32 kg sa do finále prebojovala Romana Árvová, no získala len striebro. Rovnako so striebrom v športovom zápase kumite sa museli uspokojiť Peter Orem a Michal Zaťko, ktorý zápas o postup do finále vyhral za rekordných 10 sekúnd. Vo finále prehral tesne 1:2. tretie miesto získal Samuel Dušička.