Športová škola karate tretia v sezóne 2015/2016

Lorem ipsum dolor sit amet 21. 3. 2016 08:11

Uplynulú sobotu sa v Žiline konalo posledné kolo Stredoslovenského pohára, ktoré bolo zároveň priamym postupovým kolom na MSR pre deti do 11 rokov, pohárom pre kadetov, juniorov a seniorov. Na GP Žilina sa prezentovalo 483 pretekárov z 58 klubov Slovenska a Česka (604 štartov).Prievidzskú Športovú školu karate reprezentovalo 25 pretekárov. Zverencom Kataríny Hrdej, Ivana Horniaka a Dušany Čiernej sa podarilo vybojovať 22 medailí (5-10-7) a v sezóne 2015/2016 tak obsadili tretie miesto v celkovom hodnotení klubov.

„Na poslednom kole sme sa snažili získať čo najviac medailových umiestnení, čo sa nám aj podarilo. V počte bodov sme boli prví, no č osa týka olympijského hodnotenia to až také skvelé nebolo. Nepodarilo sa nám premieňať finále. Mjartanová sa pomýlila, ďalších niekoľko zápasov skončilo tesne o vlajku, či bod. Aj tak si ceníme tretie miesto, štvrtý klub mal značnú bodovú stratu. O prvenstvo sme bojovali z Karate Kachi Nitra (129 bodov) a MŠK Žiar nad Hronom (129 bodov). O víťazstve Žiaru rozhodol väčší počet zlatých medailí.“ Dodáva k súťaži trénerka Čierna.

Najväčšou oporou klubu bol počas turnaja Adam Halaška: „Adam zvíťazil v oboch disciplínach kata i kumite, ďalšie zlato v kumite pridali Michal Zaťko a Alexander Lichner. Potvrdili dobrú formu pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska a posledným kolom Slovenského pohára. Body na súťaži získali aj naši najmladší karatisti Peter Titka a Alex Konečný. V ženskej kategórii kata bolo milým prekvapením víťazstvo Vandy Vaňovej, keď porazila klubovú kolegyňu Jakubechovú tesne 2:1. Dúfame, že sa nám podarí udržať latku, ktorú sme v klube nastavili a o pár rokov bude mať okrem detskej aj silnú kadetskú, juniorskú, či seniorskú základňu. Tretie miesto v kluboch sa nám totiž podarilo vybojovať bez jediného zástupcu v juniorskej a seniorskej kategórii. Za päťročné fungovanie klubu sa nám do prvej trojky podarilo preniknúť už tri krát a to je na súťaži minimálne 50 klubov.“ Zhrnul Ivan Horniak.

2. miesto:    Mišeje Sylvia         Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 30kg
2. miesto:    Bruňanská Kristína     Kata staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
3. miesto:    Lišková Laura         Kata staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
3. miesto:    Titka Peter        Kata chlapci 5 rokov
3. miesto:    Konečný Alex        Kata chlapci 5 rokov
3. miesto:    Urgošík Šimon        Kata mladší žiaci 8-9 rokov začiatočníci
3. miesto:    Kocian Matej         Kata starší žiaci 10-11 rokov začiatočníci
3. miesto:    Loch Lukáš Samuel    Kata mladší dorastenci 12-13 rokov
3. miesto:    Bruňanská Kristína    Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg