Tretie narodeniny Športovej školy karate

Lorem ipsum dolor sit amet 17. 1. 2014 07:34

V sobotu  11.januára Športová škola karate Prievidza pri Centre voľného času oslávila svoje narodeniny už tradičným turnajom O pohár riaditeľky CVČ. ŠŠK obhájila titul najlepšieho klubu a vyhlásila karatistov roka.

Vo veľkej telocvični Centra voľného času si v dvoch disciplínach meralo sily 93 súťažiacich zo 7 pozvaných klubov Slovenska. Okrem pretekárov sa v priestoroch CVČ zišlo veľa rodičov, priateľov a fanúšikov karate. Pozvanie prijali aj zástupca primárorky mesta Ľubomír Maxina a predseda voľno-časových aktivít mesta Prievidza Martin Drozd, ktorí spolu s riaditeľkou CVČ odovzdali ceny karatistom roka.
Ocenenie karatista roka môže získať ktorýkoľvek člen ak nadpriemerne vyniká v niekoľkých kritériách. Nezáleží teda na počte získaných medailí, ale hlavne na prístupe k tréningu, k svojim spolucvičencom, trénerom, či snaživosti. Až konečné slovo má úspešnosť na súťažiach,“ priblížil kritéria výberu tréner Ivan Horniak.

Karatistkou roka Nikoleta Merašická
„Z ocenenia sa veľmi teším, vážim si ho a motivuje ma do budúcnosti. Neočakávala som, že práve ja budem karatistkou roka. Bola som veľmi prekvapená, keď som počula svoje meno. Môj typ na karatistku roka bola Simonka Franková a na karatistu roka Alexander Lichner, ktorý nakoniec aj vyhral. Moje predsavzatia a plány do budúcnosti sú: trénovať, trénovať, trénovať a od tréningu k tréningu sa čo najviac zlepšovať,“ rozpráva o vyhodnotení členka národného tímu Nikoleta Merašická.

Karatistom roka Alexander Lichner
„Alexander chodí na karate od septembra 2012. Zo začiatku sa mu na súťažiach veľmi nedarilo, no jeho tréningové nasadenie je tak vysoké, že svoju snahu pretavil do niekoľkých cenných víťazstiev. Ukazuje tak, že trénovať a počúvať rady trénerov sa oplatí. Okrem súťažnej disciplíny kumite sa začal venovať aj druhej disciplíne kata v ktorej sa rapídne zlepšuje,“ hovorí o dôvodoch výberu Lichnera za karatistu roka, tréner ŠŠK Ivan Horniak.

Lukáš Samuel Loch najväčším smoliarom uplynulého roka
Tento rok si špeciálnu cenu ŠŠK domov odniesol Lukáš Samuel Loch. Uplynulú sezónu zaznamenal najväčší počet prehier o medailu.

ŠŠK najlepším klubom turnaja
Tento rok bolo víťazstvo najtesnejšie v histórii. Rozdiel 3 bodov medzi KK MŠK Žiar nad Hronom a ŠŠK Prievidza bol cítiť hlavne pri odovzdávaní cien trom najlepším klubom. S 22 bodmi sa na 3. mieste umiestil KK Tekovská Breznica. ....

Počas slávnostného otvorenia súťaže sa predstavili roztlieskavačky MBK Prievidza a zároveň karatistky Romanka Oboňová, Simonka Franková a Nika Jakubechová. Ďalej slávnostné otvorenie spestrili reprezentantky Slovenského národného týmu: Ema Brázdová, Lucia Bačíková a Nika Merašická.
Súťaž sme  ukončili oslavou. V priateľskej a rodinnej atmosfére sa krájala torta a strieľalo šampanské. K tejto skvelej atmosfére prispelo občerstvenie rodičov zverencov. V bufetovej časti to vyzeralo ako svadba. Súťažilo a zabávalo sa až do večerných hodín,“ hovorí o súťaži trénerka ŠŠK Katarína Hrdá.

Na záver chcem v mene ŠŠK poďakovať pani riaditeľke CVČ Božene Gatialovej a mestu Prievidza za vytvorenie podmienok CVČ, v ktorých sídlime. Mesto Prievidza nám v uplynulom roku pomohlo finančnou dotáciou 100 EUR na kettlebelly a rovnakou sumou 100 EUR pri financovaní výjazdov na Stredoeurópskej ligu karate. Poďakovanie patrí aj rodičom našich detí za organizáciu a pomoc pri priebehu zatiaľ asi najvydarenejšieho ročníka. Myslím si že touto súťažou sme pekne odštartovali  2. polovicu súťažnej sezóny 2013/2014,“ hovorí o súťaži trénerka ŠŠK Dušana Čierna.

Výsledky zverencov Hrdej, Horniaka a Čiernej na 3. ročníku súťaže o pohár riaditeľky CVČ
V kategóriách Kata začiatočníci do 10 rokov 1. miesto získala a prekvapila Michaela Mištinová a na peknom 3. mieste skončila aj Laura Kmeťová, Kata začiatočníci od 10 rokov na 3. mieste sa umiestnil Adrián Kužuch, Kata mladší žiaci do 9.r.  na 2. mieste Samuel Dušička, a o dve 3. miesta sa podelili Michal Zaťko a Alexander Lichner,  Kata starší žiaci 10 – 11 r. 1.miesto Lukáš Loch, ktorému sa konečne darilo a zabojoval aj v kumite starších žiakov 10 -11 o 3. miesto, v kumite chlapcov 5 -7 r. skončili tretí Samuel Chalupčík a Samuel Harag, Kumite mladší žiaci 8 – 9 sme videli pekné finále medzi Miškom Zaťkom a Alexandrom Lichnerom, z ktorého Miško Zaťko získal 1. miesto a Alexander Lichner 2 . Samko Dušička si vybojoval 3. miesto. V Kata mladších žiačok do 9. r. sa na 3. mieste umiestnila Romanka Árvová, ktorá v kumite ml. žiačok 8 -9 skončila 1. a v kata ml. žiačok 8 - 9  mala aj 3. miesto Sylvia Mišeje.  V kata staršie žiačky 10 -11 sme získali 1. miesto vďaka Romanke Oboňovej a 2. miesto patrilo Simonke Frankovej. Romanka Oboňová získala aj 2. miesto v kategórii kumite staršie žiačky 10 -11. ŠŠK s tesným len 3 bodovým náskokom zabojovala a získala aj Pohár riaditeľky CVČ.