Tri víťazné poháre pre gymnastky z Elánu

7. 12. 2012 08:30

Najmladšie gymnastky z GK Elán Prievidza sa posledný novembrový víkend zúčastnili gymnastických pretekov o Pohár mesta Brezna, ktoré boli zároveň aj   3.kolom  Sokolského pohára. V dvoch telocvičniach sa stretlo 90 gymnastiek zo Slovenska-Prievidza,Handlová,Bratislava,Vrútky, Martin,Žilina, Brezno, Topoľčany, Zákamenné, Lipt.Mikuláš. Dievčatá súťažili v kategórii predškoláčky a prípravka.

Gymnastky trénerky Magdalény Prágerovej v kategórii predškoláčok si v tomto kole síce vymenili umiestnenie v porovnaní s predchádzajúcim kolom v Handlovej, no i napriek tomu predviedli prítomným divákom i rozhodkyniam veľmi pekný a vyrovnaný výkon.

Výsledky: 1.miesto - Čiznárová Nikol – 35,06 b., 3.miesto – Miezgová Karin – 34,60 b,4.miesto - Benedikovičová Lucia34,59 b.,Nieburová Nikol/Sokol/ 5.miesto- Bellová Naďa – 33,96 b.,  6.miesto - Fábriková Katarína – 33,82 b./celkove 25 pretekárok/.

V kategórii prípravka  naša gymnastka žiaľ po tretí krát opäť nedosiahla na zlato. I napriek najvyššiemu bodovému ohodnoteniu na preskoku a hrazde , od prvého miesta a zlatého pohára ju delila 1 stotina. Predbehla ju pretekárka z Topoľčian – Hulová, ktorá  získala 42,83 b. a naša Kristína Drabantová iba 42,82 b. a získala I. výkonnostnú triedu. Ďalšia naša pretekárka Ema Boďová sa umiestnila na 16.mieste a získala II.výkonnostnú triedu.

Vyvrcholením celoročnej súťaže budú Majstrovstvá Slovenska na začiatku decembra, kde postupujú len dievčatá v kategórii prípravky. Snáď sa podarí získať konečne cenné zlato.