Tri zlaté zo Slavonskeho Brodu

Lorem ipsum dolor sit amet 26. 10. 2015 14:14

V piatok vycestovali do Chorvátska Alexander Lichner a Michal Zaťko. Vrátili sa ovenčení medailami. Medzinárodná konkurencia nestačila na Lichnera v kata ani v kumite v U12 do 46 kg, rovnako ako na Zaťka v kategórii U12 do 34 kg.

Bačíková zlatá, Oboňová bronzová na Slovenskom pohári

Cez víkend sa v Galante konalo 1. Kolo Slovenského pohára kadetov a juniorov Slovenského zväzu karate. Na súťaž vycestovalo 11 reprezentantov Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum. Vo výprave chýbali Brázdová a Merašická, čo sa odzrkadlilo na konečnej medailovej bilancii.

V kata junioriek (U18) nemala premožiteľku Ľudmila Bačíková, v prvom kole porazila Somerovú z Hanko kai Senica, v druhom Niznerovú z Rapidu Bratislava a vo finále Mičkovú z Real Trenčín. Brázdová a Merašická pohár vynechali, šetria sily na reprezentačné sústredenie.
V kadetských kategóriách bola veľmi silná konkurencia. Oboňová vypadla v prvom kole s Vlasákovou (TN), Franková s Čukanovou (BA). Nováčik v kategórii Bruňanská vypadla s Kubišovou (TN). Do finále sa dostali Čukanová s Vlasákovou, tak Prievidžanky nastúpili do repasáže, kde boli úspešné. Oboňová zvíťazila v ďalších troch kolách a získala bronz, Frankovej bronz tesne unikol, no získala dva cenné body. Tesne za medailovým umiestnením skončili aj Vanda Vaňová v kadetkách (U16) a Lukáš Samuel Loch v mladších kadetoch (U14). „Je vidieť, že konkurencia počas prázdnin nezaháľala, mohli sme sa o tom presvedčiť hneď v úvodných kolách, ktoré na tejto súťaži väčšinou nedopadli podľa očakávaní. Súperi boli veľmi dobre pripravení, naši musia jednoducho ešte viac zabrať. Slabší výsledok môžem tiež pripísať menšej časovej dotácii tréningov, keďže som bola každý víkend niekde v zahraniči s našim juniorským družstvom.  Po MS v Jakarte sa budeme v klube plne sústrediť aj na mladšie kategórie.“ Dopĺňa k pohárovej súťaži Čierna.

V kumite bojovala ostaršená Árvová, po prehre v úvodnom kole sa dostala do repasáže, kde prehrala o bod so staršou súperkou. Viac športového šťastia chýbalo Matejovi Juríkovi, ktorý prehral na vlajky a Lochovi a Masárovej, ktorí podľahli súperom v posledných sekundách zápasu o jeden bod.

Teraz Prievidžanky čaká reprezentačné sústredenie a budúci víkend celý klub 1. kolo Stredoslovenského pohára v Žiari nad Hronom.