Úspechy mladých basketbalistov

Lorem ipsum dolor sit amet 6. 6. 2012 16:41

Na mestskom úrade boli prijatí mladí prievidzskí basketbalisti. Mladší žiaci BC Prievidza mládež získali zlaté medaily na majstrovstvách Slovenska v basketbale. Druhý úspešný tím, ktorý v tomto roku dosiahol bronzový stupeň víťazov po absolvovaní turnaja štyroch, boli kadeti.

Mesto Prievidza zastúpené primátorkou mesta JUDr. Katarínou Macháčkovou udelilo pamätný list družstvu mladších žiakov BC Prievidza mládež pri príležitosti zisku zlatej medaily na MAJSTROVSTVÁCH  SLOVENSKA v basketbale mladších žiakov v dňoch 11.-13.mája 2012 v Prievidzi pod vedením trénera Mareka Bulíka, asistenta trénera Tomáša Bulíka  a vedúceho družstva Pavla Pondelu.
Mená hráčov družstva mladších žiakov BC Prievidza mládež ako Adam Čepko, Matúš Gašparík, Adam Hronský, Jozef Huljak, Lukáš Janíček, Jakub Kádaši, František Kolár, Tomáš Kračmer,  Kristián Lukáč, Matúš Magdolen, Marek Mičo,  Dominik Mikuláš, Jakub Mokráň, Oto Petráš, Jakub Pondela a  Jozef Pitelka,  zostanú natrvalo zapísané v kronike prievidzského basketbalu zlatými písmenami.

Pamätný list bol udelený aj družstvu kadetov  BC Prievidza mládež pri príležitosti zisku bronzovej  medaily na MAJSTROVSTVÁCH  SLOVENSKA v basketbale kadetov  v dňoch 11.-13.mája 2012 v Bratislave  pod vedením trénera Ivana Chrenka  a jeho asistenta  Olega Meleščenka.
Druhý úspešný tím, ktorý v tomto roku dosiahol bronzový stupeň víťazov po absolvovaní turnaja štyroch, boli kadeti.  Daniel Hrubina,  Samuel Hupka, Vladimír Kassa, Eduard Kmeť,  Marek Mäsiar, Jakub Pasovský, Branislav Pipíška, Adam Pružinec,  Radovan Struhár, Samuel Špánik, Martin Švarc a  Adam Toráč pod vedením trénera Ivana Chrenka a jeho asistenta Olega Meleščenka , bol v nevýhode  oproti mladším žiakom, pretože jeho záverečný turnaj sa hral v Bratislave a postupovali na turnaj zo štvrtej priečky.

Ďakujeme trénerom Marekovi Bulíkovi, jeho asistentovi  Tomášovi Bulíkovi a vedúcemu družstva Pavlovi Pondelovi, ktorí priviedli družstvo mladších žiakov k zlatej priečke. Ďakujeme aj Ivanovi Chrenkovi a Olegovi Meleščenkovi za bronzové umiestnenie kadetov.

Poďakovanie patrí aj ľuďom, ktorí stoja v pozadí oboch tímov - mená ako Peter Hupka, Juraj Toráč a Ľuboš Jelačič a ďalších. Poďakovanie samozrejme patrí aj rodičom mladých prievidzských basketbalistov. Sú to práve oni, ktorí výraznou mierou zasiahli do diania klubu, oboch družstiev a do vašich úspechov.