Úspešné ukončenie jarnej sezóny v športovej gymnastike

3. 6. 2014 08:59

Gymnastky z GK Elán Prievidza boli opäť úspešné . Uplynulý víkend sa v Handlovej  zúčastnili 3.kola Slovenského  pohára JIPAST v športovej gymnastike ženských zložiek a domov si priniesli medailu a pohár.

V sobotu pretekali dievčatá v troch kategóriách  a telocvični sa stretlo 109 gymnastiek zo Slovenska / Prievidza, Handlová, Bratislava, Vrútky, Brezno, Martin, Topoľčany, Zákamenné, Trenčín, Lipt.Mikuláš/.

V tomto kole sa predstavili aj naše najmladšie gymnastky v kategórii predškoláčky. V konkurencii 24  dievčat síce naše nestáli na stupni víťazov, no trénerky Bohňová, Neuročná, Lehotová, Prágerová boli s ich výsledkami spokojné, lebo  predviedli v zostavách plnú obtiažnosť , zlepšili si svoje ohodnotenie v porovnaní s prechádzajúcimi kolami  a umiestnili sa takto : Michaela Čižnárová – 5.miesto, Tara Miháliková – 7.miesto, Emília Bohňová – 8.m.,Lucia Kráľová – 11.m.,Eli Lednická – 19.m., Jasmin Kmeťková – 21.m., Karin Khuebachová – 23.m.

V kategórii  prípravky si dievčatá v konkurencii 40 dievčat vybojovali medailové miesta .Na stupni víťazov sa opäť na najvyšší stupienok postavila Lucia Benedikovičová, druhé miesto patrilo pretekárke Gregušovej z Topoľčian a bronzovú medailu i pohár si  opäť vybojovala Nikol Čižnárová. Ďalšie miesta : 8. – Karin Miezgová, 10. – Naďa Bellová, 21. – Nikol Naodová, 22. - ?ichaela Mikušová, 27. – Gajdošová  Bianka, 30. – Vanesa Neuročná,31. -  Vanda Wäldlová, 41. –Petra Schlossárová, 38. – Ruth Šillerová,

V kategórii mladších žiačok dievčatá pretekali vo veľkej i  silnej konkurencii. Celkove ich bolo 45 a všetky predviedli vysokú obtiažnosť a zvládnutie tých najnáročnejších prvkov. Na 1.miesto si vystúpila Nikole Lukač z L.Mikuláša a hneď sa ňou s rozdielom len 0,45 b. si striebro vybojovala naša  Vanesa Neuročná. Umiestnenie ostatných dievčat : 18. – Ema Jurenková,26.- Nina HUtárová,42.-Katarína Fábriková,44. – Amália Bohňová, 45. – Natália Lacková .

V nedeľu sa v 3.kole stretlo55  dievčat v kategórii starších žiačok, junioriek a žien. My sme tento raz mali zastúpenie len v kategórii  staršie žiačky. Erika Martiňáková sa umiestnila na 17.mieste a Zuzana Vavrová skončila na 26.mieste. Dievčatá z GK Elán takto ukončili svoju jarnú sezónu a môžu sa pomaly tešiť na prázdniny, zatiaľ čo mladých gymnastov ešte čakajú preteky v Trenčíne v závere júna.