Úspešný gymnastický víkend v Handlovej a v Maribore

Lorem ipsum dolor sit amet 29. 5. 2013 10:37

Najmladšie  gymnastky z GK Elán Prievidza sa uplynulý víkend v Handlovej  zúčastnili 2.kola Sokolského pohára.

V telocvični sa stretlo 158 gymnastiek zo Slovenska / Prievidza, Handlová, Bratislava, Vrútky, Martin, Topoľčany,Zákamenné,Trenčín, Lipt.Mikuláš/.
V tomto kole sa predstavili aj najmladšie pretekárky v kategórii predškoláčky. V konkurencii 19 dievčat síce naše nestáli na stupni víťazov, no trénerky Prágerová a Ertlová boli s ich výsledkami spokojné,lebo  predviedli v zostavách plnú obtiažnosť a umiestnili sa takto :
Nikol Naodová – 5.miesto, Nely Virdzeková – 6.miesto, Ruth Šillerová 10.miesto, Petra Schlossárová - 11.miesto, Bianka Gajdošová – 14. a najmladšia pretekárka Tara Miháliková skončila na 15.mieste / .

V kategórii prípravka sa stretlo rekordných 39 dievčat
Prievidzské dievčatá si udržali doterajšiu obtiažnosť, polepšili si aj výkony v predvedení zostáv. Suverénnym výkonom na všetkých štyroch náradiach si obhájila prvenstvo z 1.kola naša pretekárka Kristína Drabantová s celkovým počtom 48,05 b. čo je o 2,3 b. viac ako v predchádzajúcich pretekoch. Na 2. mieste za ňou  zaostávala o 2,77 b . Viktória Hullová z Topoľčian  a tretia skončila Kristína Hanicová z Bratislavy. Ostatné prievidzské gymnastky získali v priemere o celý jeden bod viac ako v minulom kole, no uspokojiť sa museli bez medailí. Lucia Benedikovičová – 44,3 b. – 7.miesto,Nikol Čižnárová – 44,03 b. -8.miesto,Karin Miezgová – 43,92 b. – 10.miesto,Naďa Bellová – 43,57 - 12.miesto, / trénerky Prágerová, Lehotová/ , Alica Čavojská – 43,13 b. – 16.miesto / trénerky Bohňová,Neuročná/, Katarína Fábriková – 41,48 b.- 20.miesto / trénerky Prágerová ,Lehotová/.

V kategórii mladších žiačok sa predstavili zverenkyne trénerky Bohňovej  a Neuročnej

V konkurencii 49 pretekárok bola veľkým želiezkom  Vanesa Neuročná. Mala splnené všetky potrebné prvky obtiažnosti ,ktoré  predviedla elegantne , čisto. Za svoje cvičenie celkove získala 47,70 b.a bola na štvrtom mieste. Získala  o dve stotiny menej ako bronzová Čongvová z Popradu a o 18.stotín menej ako strieborná Onrušková z Trenčína. Víťazkou v tejto kategórii bola Sojková z Martina.

Umiestnenie ostatných  dievčat z Elánu:
Ivana Bohňová 12.miesto, Ema Jurenková 15.miesto,Nina Hutárová 19.miesto,Natália Lacková 33.miesto,Amália Bohňová 43.miesto.
V kategórii starších žiačok sa stretlo 38 dievčat a naše dievčatá sa umiestnili : Júlia Švecová – 14.miesto, Erika Martiňáková -  20.miesto, Zuzana Vavrová – 27.miesto, Nina Čiznárová – 28.miesto.
Po prvýkrát v tomto roku boli vyhlásené aj výsledky súťaže družstiev. Do výsledku družstva sa započítavajú 2 najlepšie výkony klubu v každej vekovej kategórii.

1. miesto: Sokol Vrútky, 429,02 b
2. miesto: KŠG Handlová, 385,02 b
3. miesto: GK Elán Prievidza, 341,03 b

V rovnakom čase ako dievčatá sa naša gymnastická nádej Martin Baláž zúčastnila medzinárodných pretekov 46. ročník Memoriál Šalamúna v Maribore. Tréner Tibor Bohňa bol veľmi spokojný s jeho výkonom na piatich náradiach, kde zacvičil náročné zostavy, ktoré úspešne zvládol. Žiaľ zle zacvičená zostava na hrazde s 2 pádmi ho pripravila o lepšie ako konečné 4. miesto. Na piatich náradiach bodoval za družstvo Slávia UK Bratislava za ktoré štartoval v súťaži družstiev a výrazne tak prispel k celkovému ich víťazstvu pred družstvami Železničar Maribor a GK Čakovec.

Ostatní prievidzskí gymnasti sa v súčasnej dobe pripravujú na druhé kolo Slovenského pohára, ktoré bude v Banskej Bystrici už túto sobotu.