Úspešný štart do jesennej sezóny v športovej gymnastike

Lorem ipsum dolor sit amet 15. 10. 2014 07:41

Gymnastky z GK Elán Prievidza úspešne naštartovali do jesennej  pretekárskej sezóny. V sobotu 11.10.2014 sa uskutočnilo 4.kolo Slovenského  pohára JIPAST v športovej gymnastike ženských zložiek a svoje výkony predviedlo viac ako 100 dievčat v 5 kategóriách.

Gymnastický klub Elán Prievidza úspešne zorganizoval preteky v športovej gymnastike dievčat, ktoré sa konali v priestoroch športovej haly. Celkove sa tu stretlo 114   dievčat z 11 gymnastických klubov a oddielov Slovenska  / Prievidza, Handlová, Bratislava,  Šenkvice, Pezinok, Žilina, Topoľčany, Zákamenné ,Trenčín, Poprad /  vo veku od 5 do 18 rokov. Dievčatá pretekali  na 4 náradiach  vo voľných zostavách s povinnými prvkami.  Dopoludnia sa na palubovke predstavili najmladšie gymnastky v kategórii predškoláčok a prípravka.
V kategórii predškoláčok nás reprezentovalo 5 pretekárok. Dievčatá úspešne zvládli povinné  zostavy , ich výkony ale na medaily nestačili a umiestnil sa nasledovne:
Lucia Kráľová – 6.miesto , Tara Mihaliková  - 7.miesto, Emily Bohňová – 9.miesto,   Elli Lednická  – 14.miesto a Michaela Čiznárová  skončila na 16.mieste.

V kategórii prípravky gymnastky z Elánu obstáli v konkurencii 34 pretekárok výborne. Precízne cvičenie bez hrubých chýb zabezpečilo  presvedčivé  víťazstvo Nikol Čižnárovej, ktorá zvíťazila s náskokom 1,4 boda pred svojou klubovou kolegyňou Naďou Bellovou. Medaily a poháre si právom zaslúžili. S odstupom 1,8 b na víťazku skončili Nieburová z Handlovej a Gregušová z Topolčian. Prehľad výsledkov prípraviek.
Čiznárová Nikol – 1.miesto, Belová Naďa – 2 miesto, Naodová Nikol – 5.miesto, Benedikovičová Lucia – 7.miesto, Miezgová Karin – 8.miesto, Neuročná Alexandra – 11.miesto, Gajdošová Bianka – 22.miesto, Schlossárová Petra - 24.miesto, Šillerová Ruth – 28.miesto .

V  kategórii mladších žiačok sa v konkurencii 42 gymnastiek pokúšalo o medaily 5 našich dievčat. Naša najlepšia Vanesa Neuročná získala za svoje cvičenie  na akrobacii najvyššie bodové ohodnotenie,  no pád z kladiny ju odsunul na celkovo 3. miesto.
Umiestnenie ostatných  dievčat z Elánu: Ema Jurenková – 18.miesto, Čavojská Alica aLacková  Natália – 19.-20.miesto,  Fábriková Katarína – 24.miesto, Bohňová Amália – 29.miesto.

V kategórii starších žiačok štartovalo 15 pretekárok. V tejto kategórii  nás reprezentovala  Erika Martiňáková, ktorá skočila na peknom  9.mieste. Poslednou našou pretekárkou, ktorá zasiahla do pretekov bola v kategórii juniorky Simona Matyová a skončila na 2.mieste.