Úspešný štart do sezóny karatistov

Lorem ipsum dolor sit amet 16. 9. 2015 07:50

Dňa 12.09.2015 sa v chorvátskom Záhrebe uskutočnil 4. ročník medzinárodného turnaja Zagreb Karate Cup 2015, ktorý bol nominačný pre kategórie kadetov, juniorov a U21 na Majstrovstvá sveta 2015 v Jakarte (Indonezia) a zároveň na Majstrovstvá Európy 2016 v Limassole (Cyprus).

Slovenska výprava sa s počtom 10 zlatých, 14 strieborných a 19 bronzových medailí stala najúspešnejšou. K tomuto výsledku prispeli aj reprezentanti Športovej školy karate Prievidza ziskom štyroch zlatých, dvoch strieborných a jednej bronzovej medaily.

S plným bodovým ziskom do nominačného rebríčka na MS zo súťaže spokojne odišli Ema Brázdová za víťazstvo v juniorskej kategórii a Nikoleta Merašická s triumfom medzi kadetkami. S druhým miestom potvrdila svoje kvality Ľudmila Bačíková. Spokojní môžu byť aj Alexander  Lichner s Lukášom Lochom, ktorí sa víťazstvami vo svojich kategóriách oprávnene zaradil do Slovenského národného tímu. Reprezentačné družstvo čaká množstvo prípravných turnajov, v sobotu odchádzajú na Budapest open, ďalší víkend na Premier ligu K1 v Nemecku. „Súťaž bola prvá z mnoha, testovali sme formu, ešte stále sme neukončili kondičnú časť prípravy, po MS v novembri nás z veľkých súťaží čakajú majstrovstvá  Slovenska v decembri a ďalej ME vo februári. Testujeme nový model prípravy tak aby sme udržali vysoký level kondičnej výkonnosti až do februára. Od dievčat sa čakalo, že zvíťazia a ďalší naši športovci Nikola Jakubechová, Loch a Licner potvrdili, že môžu nosiť na hrudi štátny znak a reprezentovať Slovensko,“ dopĺňa k výkonom v Zagrebe reprezentačná trénerka Dušana Čierna

Zlato pre Zaťka na Bohemia open
Počas rovnakého víkendu sa konal aj medzinárodný turnaj karate v Českých Budejoviciach. Na súťaži exceloval Michal Zaťko, ktorý svoje zápasy vyhrával pred časovým limitom a suverénne zvíťazil. O bronz prehrala tesne Simona Framková.